05:20 2020 Gegužės 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.0975
 • RUB77.7494
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Tokia suvienyta valstybė būtų stipri kaip Belgijos, Nyderlandų ir Liuksemburgo - Beniliukso sąjunga, sako Aideras Muždabajevas

  VILNIUS, gruodžio 25 — Sputnik. Krymo totorių televizijos kanalo ATR vedėjas Aideras Muždabajevas pasiūlė "atkurti Lietuvos Didžiąją Kunigaikštystę". Apie tai jis kalbėjo savo bloge "YouTube" kanale.

  Atsakydamas į klausimus, žurnalistas Rusijos jungimą prie Lietuvos pavadino "gera idėja".

  "Aš bent jau grąžinčiau Rusijos teritoriją į Lietuvos Didžiąją Kunigaikštystę. Šias teritorijas, kurias gavo rusai, Smolenską, Možaiską. Galų gale, Lietuva prasidėjo 100 kilometrų nuo Maskvos kadaise, ne taip seniai", - sakė jis.

  Anot Muždabajevo, į tokios valstybės sudėtį reikėtų įtraukti ir Krymo žemes. Tokia šalis, žurnalisto įsitikinimu, butų stipri, kaip ir Belgijos, Nyderlandų ir Liuksemburgo sąjunga - Beniliuksas.

  Ukrainos politikai ne kartą pareiškė norą "pasisavinti" dalį Rusijos teritorijų. Bbusio Ukrainos prezidento Petro Porošenkos partijos "Europietiškas solidarumas" deputatas Aleksejus Gončarenka ragino padaryti iš Kubanės "ukrainietiška Kubą".

  Be to, Ukrainoje nuolat ragina "grąžinti" Krymą, kuris tapo Rusijos Federacijos dalimi po 2014 metų referendumo, įvykusio po perversmo Kijeve. Tada daugiau nei 96 procentai respublikos rinkėjų ir daugiau kaip 95 procentai Sevastopolio gyventojų balsavo už prisijungimą prie Rusijos. 

  Kijevas vis dar laiko pusiasalį savo, bet "laikinai okupuota teritorija". Tuo tarpu Maskva ne kartą pabrėžė, kad regiono gyventojų balsavimas vyko pagal tarptautinę teisę ir JT chartiją. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė, kad "Krymo klausimas yra visiškai uždarytas". Pastaruoju metu net Vakarų politikai pripažįsta Krymo priklausymą Rusijai.

  Dar šia tema

  Nufilmuota, kaip katinas pasitinka pirmuosius traukinio į Krymą keleivius
  Krymas atsakė į ES pretenzijas dėl tilto
  Ukrainiečių bendruomenė Krymo tiltą pavadino pamoka Kijevui
  Tegai:
  Lietuva, Rusija, žurnalistas, Ukraina

  Svarbiausios temos