09:37 2020 Vasario 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Laikraščio "The Washington Post" duomenimis, JAV įsitikinusios, kad Rusija, Kinija ir Iranas bandys įsikišti į balsavimo procesą JAV rinkimuose, todėl aktyviai rengia informacinės kovos kibernetinėje erdvėje koncepcijas

  VILNIUS, gruodžio 26 — Sputnik. JAV kibernetinė vadovybė plėtoja informacinio karo prieš aukštus Rusijos pareigūnus ir verslininkus taktiką tam atvejui, jei Maskva pabandys "įsikišti" į 2020 metų JAV prezidento rinkimus, teigia laikraštis "The Washington Post" su nuoroda į šaltinius.

  Leidinio duomenimis, kibernetinės vadovybės tikslu gali tapti Rusijos elito atstovai. Tuo pačiu metu, kaip laikraščiui pareiškė vienas iš šaltinių, nekalbama apie prezidentą Vladimirą Putiną, nes toks žingsnis būtų per daug provokuojantis.

  Ilgą laiką kariškiai ėmėsi psichologinių operacijų, pavyzdžiui, platino lankstinukus Irake, kad įtikintų Sadamo Huseino armiją pasiduoti koalicijai. Tačiau internetas, socialiniai tinklai ir išmanieji telefonai išplėtė tokios taktikos pasiekiamumą ir tikslumą, pažymi "The Washington Post".

  Rugsėjį JAV sausumos kariuomenės kibernetinės vadovybės vadovas generolas Stefenas Fogartis (Stephen Fogarty) pareiškė, kad Pentagonas artėjant 2020 metų rinkimams aktyviai rengia informacinės kovos kibernetinėje erdvėje koncepcijas. Anot jo, Vašingtonas turėtų atvirai pareikšti savo priešininkams apie tokių operacijų vykdymą, nes tai parodys pasirengimą duoti atsakymą.

  Rusijos "kišimosi" į JAV rinkimus tyrimas

  Rusijos Federacijos užsienio reikalų ministerijos pastatas Smolenskos-Sennajos aikštėje Maskvoje, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Наталья Селиверстова

  Balandį JAV specialusis prokuroras Robertas Miuleris baigė vadinamojo "Rusijos kišimosi" į 2016 metų JAV rinkimus tyrimą ir priėjo prie išvados, kad toks kišimasis vyko per socialinius tinklus ir programišių išpuolius. Tyrimo metu keliems Rusijos asmenims ir įmonėms buvo pateikti kaltinimai ir įvestos sankcijos. Maskva atmeta šiuos kaltinimus.

  Kiti JAV prezidento rinkimai vyks 2020 metų lapkritį.

  Jau šių metų lapkritį Teisingumo ministerijos, Gynybos ministerijos, FTB ir kelių kitų JAV teisėsaugos institucijų vadovai paskelbė bendrą pareiškimą, kuriame teigiama, kad Rusija, Kinija ir Iranas bandys įsikišti į balsavimo procesą JAV rinkimuose ar daryti įtaką rinkėjų pirmenybėms.

  Dar šia tema

  JAV Kongresas pasiūlė kovos su "neišvengiama" Rusijos įtaka priemones
  Putinas "į ausį" pajuokavo apie "kišimąsi" į JAV rinkimus 2020 metais — video
  Zacharova atsakė į Zukerbergo žodžius apie Rusijos "kišimąsi" į JAV rinkimus
  Tegai:
  rinkimai, Rusija, JAV

  Svarbiausios temos