18:21 2021 Balandžio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Linksmų Kalėdų! (223)

  Aštuonerių metų amžiaus mergaitė iš Mičigano 1961 metais kreipėsi į prezidentą, nes sužinojo, kad TSRS planuoja išbandyti branduolinę bombą Naujosios Žemės salyne, o ten gyvena Kalėdų Senelis

  VILNIUS, gruodžio 26 — Sputnik. 1961 metais JAV prezidento Džono Kenedžio parašytas laiškas mažajai mergaitei, kuriame jis praneša, kad Kalėdų Seneliui nėra pavojaus dėl TSRS branduolinių bandymų, pristatytas parodoje Bostone, praneša "Associated Press".

  Agentūros duomenimis, aštuonerių metų Michelle Rochon iš Mičigano valstijos parašė Kenedžiui laišką, kuriame ji papasakojo, kad nerimauja dėl "Kalėdų Senelio likimo" pasklidus žinioms apie TSRS planus išbandyti branduolinę bombą Naujosios Žemės salyne.

  "Tau nereikia jaudintis dėl Kalėdų Senelio. Aš vakar su juo kalbėjau ir jam viskas gerai. Jis vėl aplankys visus per šias Kalėdas", — 1961 metų spalio 28 dienos laiške parašė Kenedis.

  Kenedis pridūrė, kad "jis taip pat nerimauja dėl TSRS bandymų", — rašo agentūra.

  Šis laiškas eksponuojamas Džono Kenedžio prezidento bibliotekos muziejuje Bostone, JAV.

  Kartais laiškai Kalėdų seneliui patenka į Manheteną, bet norai vis tiek išsipildo >>

  1961 metų spalio 30 dieną Naujosios Žemės salyno poligone TSRS išbandė galingiausią pasaulyje termobranduolinę bombą (dažnai vadinamą "caro bomba"), kurios principas grindžiamas energijos, išleistos per termobranduolės lengvųjų  branduolių sintezės reakciją, panaudojimu. Šis įvykis suvaidino svarbų vaidmenį nustatant branduolinį paritetą pasaulyje ir užkertant kelią atominių ginklų naudojimui.

  Temos:
  Linksmų Kalėdų! (223)

  Dar šia tema

  Trampas nesugebėjo įtikinti septynerių metų vaiko netikėti Kalėdų Seneliu
  Šventėms pasiruošta! Pasaulio miestai belaukdami kalėdinio stebuklo
  Benamis Kalėdų senelis: menininkas Banksy pristatė naują grafitį — video
  Tegai:
  Džonas F. Kenedis, Kalėdų Senelis, Kalėdos, JAV

  Svarbiausios temos