11:50 2020 Vasario 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.0816
 • RUB68.9685
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (268)

  Tarptautinės bendrovės "LexisNexis" žiniasklaidos analitikai atliko RIA Novosti užsakytą tyrimą dėl užsienio žiniasklaidos pranešimų apie dujotiekio "Nord Stream-2" statybą ir politinių bei visuomenės veikėjų reakciją į projektą

  VILNIUS, gruodžio 26 — Sputnik. Vokietijos žiniasklaida pirmauja pagal publikacijų apie "Nord Stream-2" skaičių, antrąją vietą užima JAV, o trečiąją — Ukrainos žiniasklaida, rodo "LexisNexis" tyrimas, kurio duomenis pateikia RIA Novosti.

  Tarptautinės bendrovės "LexisNexis" žiniasklaidos analitikai atliko RIA Novosti užsakytą tyrimą dėl užsienio žiniasklaidos pranešimų apie dujotiekio "Nord Stream-2" statybą ir politinių bei visuomenės veikėjų reakciją į projektą. Korporacijos Rusijos padalinio specialistai išstudijavo 200 šalių, daugiau nei 100 tūkstančių žiniasklaidos publikacijų per 2019 metų spalio 30 — gruodžio 20 d. laikotarpį.

  "LexisNexis" duomenimis, nuo 2019 metų spalio 30 dienos, kai buvo gautas paskutinis leidimas tiesti dujotiekį, užsienio žiniasklaidoje buvo publikuota 27,8 tūkst. medžiagų, skirtų "Nord Stream-2": du trečdaliai iš jų (20,9 tūkst. publikacijų) yra emocinio pobūdžio, likusi dalis — informacinio.

  Vokietija buvo absoliuti medžiagų, susijusių su dujotiekiu, lyderė. Per pusantro mėnesio Vokietijos žiniasklaida publikavo 9851 medžiagą apie "Nord Stream-2", tai yra daugiau nei trečdalis (35 proc.) viso tyrimo laikotarpio publikacijų skaičiaus.

  Antrojoje vietoje tarp šalių, kurių žiniasklaida labiausiai domėjosi naujuoju dujotiekiu, buvo Jungtinės Amerikos Valstijos (4799 publikacijų). Ukraina uždarė trejetuką (2030 medžiagų).

  Tarp dešimties šalių, kurių žiniasklaida dažniausiai rašo apie "Nord Stream-2", pateko aštuonios Europos šalys: jau minėtos Vokietija ir Ukraina, Lenkija, Didžioji Britanija, Austrija, Šveicarija, Prancūzija, Graikija; taip pat JAV ir paskutinioji TOP 10-uke — Kanada.

  Remiantis tyrimu, Rusijos projekto minėjimo pikas įvyko spalio 30 dieną (kai Danija paskutinė išdavė leidimą tiesti dujotiekį, 2009 publikacijos), taip pat lapkričio 8 dieną ("Nord Stream-2" apsaugos dėl sugriežtintos atnaujintos ES dujų direktyvos data, 1930 publikacijų). Taip pat nemažai publikacijų išleista gruodžio 12 (3043) ir gruodžio 18 (3136) dienomis — tai susiję su pranešimu apie naujų JAV sankcijų rengimą Rusijos dujotiekiams.

  Antrąją tyrimo dalį, skirtą teigiamų ir neigiamų užsienio žiniasklaidos publikacijų apie "Nord Stream-2" skaičiui, planuojama paskelbti gruodžio 30 dieną.

  "Nord Stream-2" projektas apima dviejų dujotiekio vamzdynų, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų dujų per metus, tiesimą nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos.

  Nord Stream-2
  © Sputnik /
  "Nord Stream-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (268)

  Dar šia tema

  Lavrovas pažadėjo atsaką į JAV sankcijas prieš "Nord Stream-2"
  Rusija ruošiasi reaguoti į sankcijas prieš "Nord Stream-2"
  RF tarybos pirmininkė sankcijas dėl "Nord Stream-2" pavadino absurdo apoteoze
  Tegai:
  Nord Stream-2, žiniasklaida, Vokietija

  Svarbiausios temos