21:36 2020 Lapkričio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1901
 • RUB90.3507
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Tyrimas atliktas gruodžio 13–18 dienomis visuose Ukrainos regionuose, išskyrus Donbaso teritorijas

  VILNIUS, gruodžio 26 — Sputnik. Daugiau nei 60 proc. ukrainiečių pasitiki prezidentu Vladimiru Zelenskiu, o daugiau nei 40 proc. teigia, kad naujoji vyriausybė yra geresnė nei ankstesnioji, rodo Demokratinių iniciatyvų fondo surengtos apklausos rezultatai.

  Lapkritį sociologinė grupė "Reitingas" paskelbė apklausos rezultatus, pagal kurią daugiau nei 50 proc. Ukrainos piliečių buvo įsitikinę, kad Zelenskis kaip prezidentas yra geresnis už ankstesnį valstybės vadovą Petro Porošenką.

  "Pasitikėjimo reitinge teigiamą balansą (t. y. labiau pasitikima nei nepasitikima) gavo tik du politikai — Vladimiras Zelenskis (pasitiki 62 proc., nepasitiki 31 proc., pasitikėjimo-nepasitikėjimo balansas +31 proc.) ir [Ukrainos Aukščiausiosios Raudos pirmininkas — Sputnik] Dmitrijus Razumkovas (pasitiki 48 proc., nepasitiki 38 proc., pasitikėjimo-nepasitikėjimo balansas +10 proc.)", — rašoma pranešime.

  Petro Porošenka lyderiavo politiniame antireitinge: 58,3 proc. šalies gyventojų juo "visai nepasitiki", 21,9 proc. apklaustųjų "greičiausiai nepasitiki". Tik 13,9 proc. respondentų išreiškė pasitikėjimą politiku, o kiti atsisakė atsakyti arba teigė, kad jo nepažįsta.

  "Mano, kad dabartinė vyriausybė yra geresnė nei ankstesnė, 43 proc. ukrainiečių, 13 proc. laikosi priešingos pozicijos — kad dabartinė vyriausybė yra blogesnė, o 34 proc. teigimu, dabartinė vyriausybė niekuo nesiskiria nuo ankstesnės", — rašoma tekste.

  Tyrimą atliko Demokratinių iniciatyvų fondas kartu su Razumkovo centro sociologine tarnyba gruodžio 13–18 dienomis visuose Ukrainos regionuose, išskyrus Donbaso teritorijas, kurių nekontroliuoja Kijevas. Apklausta 2017 respondentų nuo 18 metų. Statistinė paklaida neviršija 2,3 proc.

  Ukrainoje pavasarį buvo surengti prezidento rinkimai, per kuriuos Zelenskį palaikė daugiau kaip 70 proc. gyventojų. Rugpjūtį Demokratinių iniciatyvų fondas paskelbė apklausos duomenis, pagal kuriuos Zelenskiu pasitikėjo 70 proc. Ukrainos gyventojų, tai yra aukščiausias rezultatas tarp visų Ukrainos prezidentų. 

  Dar šia tema

  Ukraina sugriežtino sienos kirtimo su Rusija taisykles
  Rusija ir Ukraina Minske tęs derybas dėl dujų
  Rusija pasirengusi aptarti su Ukraina abipusį sankcijų panaikinimą
  Tegai:
  apklausa, Petro Porošenka, Vladimiras Zelenskis, Ukraina

  Svarbiausios temos