05:26 2020 Liepos 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Žmonės, kurie anksčiau gyveno radiacijos paveiktoje teritorijoje, atvyko į gimtąjį miestą ir pirmą kartą po avarijos papuošė Naujųjų metų simbolį

  VILNIUS, gruodžio 26 — Sputnik. Pirmą kartą po avarijos Černobylio atominėje elektrinėje apleistame Pripetės mieste buvo papuošta eglutė, rašo Ukrainos televizijos kanalas ZIK.

  "Naujųjų metų gražuolė buvo pastatyta šalia vieno iš centrinių Pripetės namų, prie "Energetik" kultūros rūmų. Čia atvyko buvę miesto gyventojai, kurie papuošė medį Naujųjų metų žaislais ir savo vaikystės nuotraukomis", — rašoma pranešime.

  17 ukrainiečių aplankė ilgą laiką nematytą savo gimtąjį miestą ir papuošė eglę. Kalėdų gražuolę jie papuošė ne blizgučiais ir girliandomis, o radiaciją žyminčiais ženklais ir savo šeimos nuotraukomis.

  Новогодняя елка, установленная на главной площади Припяти впервые с 1985 года, 25 декабря 2019 года
  © REUTERS / VALENTYN OGIRENKO
  Buvę Pripetės gyventojai atvyko į gimtąjį miestą ir pirmą kartą po avarijos papuošė Kalėdų eglę

  Černobylio atominės elektrinės katastrofa įvyko 1986 metų balandžio 26 dieną, sprogus ketvirtajam energijos blokui. Bendras radiacinės taršos plotas Baltarusijoje sudarė apie 46,5 tūkst. kvadratinių kilometrų (23% viso ploto).

  Ukrainoje užteršta 50 tūkstančių kvadratinių kilometrų 12 regionų. Be to, radioaktyvioji tarša paveikė 19 Rusijos regionų, kurių plotas beveik 60 tūkst. kvadratinių kilometrų, nukentėjo 2,6 mln. žmonių.

  Černobylio avarijos tema vėl sulaukė didelio dėmesio šiemet televizijos kanale "HBO" pasirodžius serialui "Černobylis", kuris pasakoja apie Černobylio atominės elektrinės avariją 1986 metais ir apie jos likvidatorių likimą. Interneto tinklalapio "Internet Movie Database" (IMDB) vartotojų vertinimais, serialas dabar yra populiariausias televizijos šou istorijoje.

  Dar šia tema

  Gaisrą Alytuje gesinęs ugniagesys papasakojo apie filmavąsi "Černobylyje"
  Vaičiūnas pažadėjo, kad Baltarusijos AE elektra nepateks į Lietuvą
  Kova su Astravo AE kaip bandymas pasiteisinti už Ignalinos AE "nužudymą"
  Ignalinos AE papasakojo, kiek lankytojų atvyko po "Černobylio"
  Tegai:
  Černobylio atominės elektrinės avarija, Černobylis, Kalėdų eglė

  Svarbiausios temos