11:00 2020 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0818
 • RUB70.6675
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (271)

  Austrijai, kaip ir kitoms Europos šalims, rusiškos dujos yra pigesnės ir prieinamesnės, mano ekspertas Igoris Kovaliovas

  VILNIUS, gruodžio 26 — Sputnik. "Nord Stream-2" dujotiekis yra rimtas ES ir JAV nesutarimų, kurie gali stiprėti, objektas, sakė Rusijos nacionalinio mokslinių tyrimų universiteto Aukštosios ekonomikos mokyklos Pasaulio ekonomikos fakulteto dekano pirmasis pavaduotojas Igoris Kovaliovas interviu Sputnik radijui.

  Jis pridūrė, kad rusiškos dujos yra daug pigesnės ir prieinamesnės Europai.

  "Dėl šių priežasčių Europos šalims, įskaitant Austriją, rusiškos dujos yra pelningos, atsižvelgiant į tai, kad Vokietija bus "Nord Stream-2" dujų centras. Vokietija ribojasi su Austrija. Tai taip pat sumažina papildomas transportavimo išlaidas. Šia prasme projektas naudingas europiečiams. Neatsitiktinai Vokietijos vyriausybė desperatiškai kovoja, kad įgyvendintų projektą ir išvengtų neigiamų sankcijų padarinių", — teigė ekspertas.

  Austrija tiki sėkmingu projekto "Nord Stream-2" įgyvendinimu ir mato jame pranašumą bei naudą, interviu RIA Novosti sakė Rusijos ambasadorius Austrijoje Dmitrijus Liubinskis. Anot jo, JAV bando primesti savo interesus Europos šalims ir priversti jas pirkti brangias skalūnų dujas.

  "Nord Stream-2" projektas apima dviejų dujotiekio vamzdynų, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų dujų per metus, tiesimą nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos.

  Nord Stream-2
  © Sputnik /
  "Nord Stream-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (271)

  Dar šia tema

  RF tarybos pirmininkė sankcijas dėl "Nord Stream-2" pavadino absurdo apoteoze
  Rusijoje įvardijo "Nord Stream-2" vamzdžių klojimo įrenginio pastatymo terminą
  Rusijos energetikos ministras: JAV sankcijos nenutrauks "Nord Stream-2" statybų
  Tegai:
  Nord Stream-2, Vokietija

  Svarbiausios temos