00:25 2020 Liepos 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1329
 • RUB80.1470
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasak Krymo regiono senatoriaus, jei Ukraina ir toliau darys spaudimą Rusijos oro linijoms, šalis bus priversta imtis atsakomųjų veiksmų

  VILNIUS, gruodžio 27 — Sputnik. Ukraina išieškojo pirmąją baudą už skrydį virš Krymo, pranešė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų vadovybės spaudos centras su nuoroda į Valstybinę aviacijos tarnybą.

  Mes kalbame apie Kazachstano oro linijų bendrovę "Euro-Asia Air", kurios lėktuvas virš Krymo skrido rugpjūčio 8 dieną. Po to Ukrainos valstybinė aviacijos tarnyba oro linijoms skyrė baudą.

  "Kazachstano oro linijos pripažino kaltę ir savanoriškai sumokėjo šias lėšas. Todėl Ukrainos valstybės biudžetas pastaruoju metu papildytas 136 tūkst. grivinų [apie 5,2 tūkst. eurų — Sputnik]", — rašoma spaudos centro Facebook pranešime.

  Tačiau Rusijos Federacijos tarybos narys, Krymo regiono senatorius Sergejus Cekovas pareiškė, kad Rusijos oro linijos nemokės baudų už skrydžius į Krymą, o Ukrainos lūkesčiai šiuo atžvilgiu yra neperspektyvūs.

  "Mūsų oro linijos nemokės Ukrainai jokių baudų už skrydžius į kitus Rusijos regionus. Jokių perspektyvų Ukraina rusų oro linijų atžvilgiu neturi. O štai tai, kad Kazachstano oro linijų bendrovė sumokėjo — tai labai negeras ir nepaprastai keistas precedentas", — RIA Novosti sakė Cekovas.

  Pasak jo, jei Ukraina ir toliau darys spaudimą Rusijos oro linijoms, šalis bus priversta imtis atsakomųjų veiksmų.

  Ukraina nuo 2015 metų spalio 25 dienos oficialiai nutraukė oro, geležinkelio ir autobusų susisiekimą su Krymu ir nuo to laiko reguliariai skyrė baudas Rusijos oro linijoms. Kaip teigiama Ukrainos ginkluotų pajėgų spaudos centre, šių baudų suma jau pasiekė 13 milijardų grivinų (maždaug 505 milijonus eurų). Tarp "pažeidėjų" yra: "Aerofolot", "Ural Airlines", "Saratov Airlines", "UTair", "Rossija Airlines", "Nordavia", "Globus", "Red Wings", "VIM-Avia", "Yamal" ir kai kurie kiti.

  Krymas tapo Rusijos regionu po referendumo, įvykusio ten 2014 metų kovą, kuriame 96,77 proc. Krymo rinkėjų ir 95,6 proc. Sevastopolio gyventojų pritarė prisijungimui prie Rusijos. Krymo valdžios institucijos surengė referendumą po valstybės perversmo Ukrainoje 2014 metų vasarį.

  Ukraina vis dar laiko Krymą savo, bet laikinai okupuota teritorija. Rusijos vadovybė ne kartą pareiškė, kad Krymo gyventojai demokratiniu būdu, visiškai laikydamiesi tarptautinės teisės ir JT Chartijos, balsavo už suvienijimą su Rusija. Pasak Rusijos prezidento, Krymo klausimas yra "visiškai uždarytas".

  Dar šia tema

  Ukraina sugriežtino sienos kirtimo su Rusija taisykles
  Rusija pasirengusi aptarti su Ukraina abipusį sankcijų panaikinimą
  Politologas: Ukraina seka Lietuvos pėdomis energijos tiekimo iš Rusijos klausimu
  Tegai:
  Krymas, skrydžiai, Rusija, Kazachstanas, Ukraina

  Svarbiausios temos