11:06 2020 Liepos 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (332)

  Pasak Europos Komisijos pirmininkės Ursulos von der Leyen, EK yra kategoriškai prieš sankcijų įvedimą projekte dalyvaujančioms Europos įmonėms

  VILNIUS, gruodžio 28 — Sputnik. Europos Komisija nepritaria JAV sankcijoms prieš "Nord Stream-2" dujotiekį, praneša "Der Spiegel".

  "Europos Komisija kategoriškai prieš sankcijų įvedimą projekte dalyvaujančioms Europos įmonėms, kurios dalyvauja projektuose, laikydamosi teisės normų", — sakė EK pirmininkė Ursula von der Leyen.

  "Nord Stream-2" projektas apima dviejų dujotiekio vamzdynų, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų dujų per metus, tiesimą nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos.

  Dujotiekis eis per teritorinius vandenis arba Rusijos, Suomijos, Švedijos, Danijos ir Vokietijos išskirtines ekonomines zonas.

  Dujotiekio tiesimui aktyviai priešinasi Ukraina, nemažai Europos šalių, įskaitant Lenkiją, Latviją ir Lietuvą, taip pat JAV, kurios siekia eksportuoti į Europą savo suskystintas gamtines dujas. Ukraina priešinasi "Nord Stream-2", nes baiminasi, jog praras pajamas iš Rusijos dujų tranzito.

  Dujotiekį daugiausia remia Vokietija ir Austrija, kurios mano, kad projektas sustiprins Europos energetinį saugumą. Berlynas ir Viena taip pat atkreipia dėmesį į Rusijos, kaip tiekėjos, patikimumą.Rusija ne kartą pareiškė, kad "Nord Stream-2" yra grynai komercinis projektas.

  JAV Iždo departamentas paskelbė, kad dujotiekiams "Nord Stream-2" ir "Turkish Stream" įsigaliojo sankcijos. Vašingtonas reikalavo, kad su dujotiekiu susijusios bendrovės nedelsiant nutrauktų statybas. "Allseas", užsiimanti "Nord Stream-2" tiesimu, jau sustabdė darbą. Vokietijos vyriausybė pareiškė, kad "atmeta tokias ekstrateritorines sankcijas", nukreiptas "prieš Vokietijos ir Europos bendroves".

  Anksčiau JAV prezidentas Donaldas Trampas pasirašė šalies gynybos biudžetą, kuriame buvo įvestos ribojamosios priemonės Europos įmonėms, dalyvaujančioms įgyvendinant projektus. Per du mėnesius nuo dokumento įsigaliojimo dienos turi būti išrinkti tie, kuriems bus taikomos sankcijos. Šias sankcijas kritikavo Vokietijos kanclerė Angela Merkel, pažymėdama, kad Berlynas nesutinka su šia praktika.

  Nord Stream-2
  © Sputnik /
  "Nord Stream-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (332)

  Dar šia tema

  Rusijos energetikos ministras: JAV sankcijos nenutrauks "Nord Stream-2" statybų
  Sergejus Lavrovas: Rusija reaguos į agresyvius JAV išpuolius
  Tegai:
  Ursula von der Leyen, Europos Komisija, sankcijos, Nord Stream-2

  Svarbiausios temos