02:51 2020 Birželio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1136
 • RUB78.4416
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Vašingtonas laiko save vieninteliu Antrojo pasaulinio karo nugalėtoju, o TSRS ir Rusiją nori demonizuoti, mano politologas Aleksandras Asafovas

  VILNIUS, gruodžio 30 — Sputnik. Lenkijos valdžios institucijų veiksmai yra antirusiško kurso tęsinys, interviu Sputnik radijui sakė politologas Aleksandras Asafovas.

  "Tai yra akivaizdaus antirusiško kelio tęsinys, kurį lemia visų pirma JAV noras peržiūrėti Antrojo pasaulinio karo rezultatus ir atitinkamai perrašyti visuotinai pripažintą istorinį paveikslą. JAV nori tapti vienintele nugalėtoja ir demonizuoti Sovietų Sąjungą ir Rusiją kaip jos įpėdinę", — pareiškė jis.

  Anot Asafovo, dabartinė Lenkijos politikų pozicija nėra nepriklausoma.

  "Akivaizdu, kad visi kiti JAV sąjungininkai, kurie tai puikiai supranta, šioje situacijoje taip pat tylės. O labiausiai įtūžę — tokie kaip Baltijos šalys — pasisakys ta pačia linkme palaikydami Lenkiją. Todėl situacija nestebina, ji skiriasi nuo ankstesniųjų tik tuo, kad pasipiktinimą keliantis Lenkijos ambasadoriaus elgesys patraukė Rusijos aukščiausiosios politinės vadovybės dėmesį", — pabrėžė ekspertas.

  Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova įvertino Rusijos ambasadoriaus Sergejaus Andrejevo iškvietimą į Lenkijos užsienio reikalų ministeriją. Anot jos, Lenkijos vadovybė bando "pakreipti situaciją savo naudai".

  Apie tai diplomatė pasakojo televizijos kanalo "Rossija 1" laidoje "Sekmadienio vakaras su Vladimiru Solovjovu".

  Andrejevas buvo iškviestas į Lenkijos užsienio reikalų ministeriją po to, kai Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas aštriai sukritikavo Lenkijos diplomatą Juzefą Lipskį, išvadindamas jį "niekšu" ir "antisemitine kiaule".

  Rusijos vadovas papasakojo, kad Vokietijos fiureris Adolfas Hitleris pasiūlė 1938 metais ištremti žydus į Afriką, į ką Lipskis atsakė, kad jei jis tai padarys, Lenkija pastatys jam paminklą.

  Andrejevas papasakojo, jog kalbėjosi su Rytų departamento vadovu. Jis pridūrė, kad pokalbis buvo "griežtas, bet visiškai korektiškas" — kiekviena šalis išdėstė savo poziciją.

  Dar šia tema

  Varšuva apkaltino Putiną noru sunaikinti Lenkijos ir JAV aljansą
  Putinas buvusį Lenkijos ambasadorių Vokietijoje pavadino "niekšu ir antisemitine kiaule"
  Zacharova papasakojo, kodėl Rusijos ambasadorius buvo iškviestas į Lenkijos URM
  Tegai:
  Lenkija, Baltijos šalys, JAV

  Svarbiausios temos