03:40 2020 Birželio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1194
 • RUB77.0055
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (302)

  Pasak eksperto Aleksejaus Grivačo, rangovą išgąsdino laisvas JAV sankcijų prieš "Nord Stream-2" traktavimas

  VILNIUS, sausio 1 — Sputnik. "Allseas" nenori patekti į politinės kovos epicentrą Amerikos vadovybėje, taip pat nusprendė laikytis atstumo nuo geopolitinės situacijos aplink "Nord Stream-2" ir Rusijos dujų tiekimo į Europą.

  Taip Nacionalinio energetikos saugumo fondo generalinio direktoriaus pavaduotojas Aleksejus Grivačas portalui "Nation News" pakomentavo Šveicarijos bendrovės atsisakymą atnaujinti dujotiekio tiesimą. Jo manymu, rangovą išgąsdino laisvas JAV sankcijų prieš "Nord Stream-2" traktavimas.

  "Aš manau, kad niekas rimtai netikėjo, jog ši Šveicarijos bendrovė "Allseas" grįš prie "Nord Stream-2" statybos po to, kai jų laivai išplaukė. Politinės sankcijų formuluotės neleido jiems tęsti darbo "Nord Stream-2" ir juo labiau juos užbaigti", — sakė Grivačas.

  Remiantis jo prognozėmis, dujotiekio tiesimas bus baigtas.

  "Žinoma, "Gazprom" baigs statyti "Nord Stream-2", yra keli įvykių plėtros variantai. Viskas priklausys nuo to, kaip vyks derybos su reguliatoriumi", — pridūrė ekspertas.

  JAV prezidentas Donaldas Trampas gruodžio 20 dieną pasirašė gynybos biudžetą 2020 metams, kuriame numatytos sankcijos "Nord Stream-2" ir "Turkish Stream" projektams. Vašingtonas reikalavo, kad rangovai sustabdytų statybas.

  Vėliau JAV Valstybės departamentas patikslino, kad jiems pavyks išvengti sankcijų, jei jie nutrauks darbą iki 2020 metų sausio 20 dienos.

  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (302)

  Dar šia tema

  Ekspertas: Kada bus paleistas "Nord Stream-2"? Optimistinė ir pesimistinė prognozė
  "Forbes" sankcijas prieš "Nord Stream-2" pavadino pavėluotomis
  Ekspertas įvertino "Forbes" straipsnį apie sankcijas prieš "Nord Stream-2"
  Tegai:
  sankcijos, JAV, Nord Stream-2 statyba

  Svarbiausios temos