11:09 2020 Gegužės 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1016
 • RUB77.9343
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Tuo tarpu sausio 2 dieną tranzito apimtys dar labiau sumažėjo — iki 38,8 mln. kubinių metrų dujų

  VILNIUS, sausio 4 — Sputnik. Rusijos dujų tranzitas per Ukrainą pirmąją 2020 metų dieną sumažėjo 5,3 karto, palyginti su vidutiniais gruodžio mėnesio duomenimis, apie tai praneša RIA Novosti su nuoroda į bendrovės "Ukrainos DTS operatorius" pateiktus duomenis.

  Jei vidutinis tranzito tūris gruodį siekė 261 mln. kubinių metrų, o gruodžio 31 dieną per Ukrainos dujų perdavimo sistemą buvo pumpuojama 220,05 milijono kubinių metrų, tai sausio 1 dieną šis skaičius siekė tik 49,3 milijono kubinių metrų dujų. Taip pat, sausio 2 dieną tranzito apimtys dar labiau sumažėjo — iki 38,8 mln. kubinių metrų.

  Anksčiau "Ukrainos DTS operatorius" pareiškė, kad tai visiškai atitinka "Gazprom" paraiškas dėl dujų gabenimo į Europos Sąjungą ir Moldovą.

  Gruodžio 30 dieną Rusija ir Ukraina pasirašė susitarimų dėl dujų tranzito per Ukrainą tęsimo paketą, įskaitant penkerių metų tranzito sutartį.

  Pagal ją "Gazprom" garantuoja, kad pirmaisiais metais bus pumpuojama 65 milijardai kubinių metrų dujų, o per ateinančius ketverius metus — 40 milijardų kubinių metrų.

  Operatoriaus vadovas Sergejus Makogonas sausio 1 dieną pranešė, kad pirmoji "Ukrainos DTS operatoriaus" darbo naktis praėjo įprastai, buvo įvykdytos visos tranzito sutarties sąlygos.

  Dar šia tema

  Porošenkos partija susitarime su "Gazprom" įžvelgia grėsmę nacionaliniam saugumui
  "Gazprom" sumokėjo "Naftogaz" 2,9 milijardo dolerių
  Tegai:
  dujų tranzitas, Ukrainos "Naftogaz", Gazprom

  Svarbiausios temos