08:07 2020 Birželio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.1174
 • RUB76.8001
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (301)

  Žurnale pabrėžiama, kad Ukraina, kurią autorius dėl silpnos ekonomikos po 2014 metų perversmo vadina "Europos Venesuela", daug pasiekė dėl tranzito susitarimo

  VILNIUS, sausio 6 — Sputnik. JAV sankcijos prieš "Nord Stream-2" prarado prasmę išsprendus tranzito ginčą tarp Rusijos ir Ukrainos, rašo žurnalas "Forbes".

  "Pareiškimai apie tai, kad europiečiai neturėtų pirkti rusiškų dujų, nes tai didina Kremliaus gerovę, dabar prilygs 10 proc. Ukrainos iždo sudeginimui lauže", — pažymima leidinyje.

  Straipsnyje pabrėžiama, kad Ukraina, kurią autorius dėl silpnos ekonomikos po 2014 metų perversmo vadina "Europos Venesuela", daug pasiekė dėl tranzito susitarimo, nes "Naftogaz" mokesčiai pernai sudarė 14 procentų biudžeto pajamų.

  Taip pat straipsnio autorius mano, jog "dujų susitarimas" leidžia manyti, kad Maskva ir Kijevas taip pat gali privesti prie diplomatinio konflikto Donbase išsprendimo.

  Gruodžio 30 dieną Rusija ir Ukraina pasirašė susitarimų dėl dujų tranzito per Ukrainą tęsimo paketą, įskaitant penkerių metų tranzito sutartį.

  Pagal ją "Gazprom" garantuoja, kad pirmaisiais metais bus pumpuojama 65 milijardai kubinių metrų dujų, o per ateinančius ketverius metus — 40 milijardų kubinių metrų.

  "Nord Stream-2"

  "Nord Stream-2" projektas apima dviejų dujotiekio vamzdynų, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų dujų per metus, tiesimą nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos.

  Dujotiekio tiesimui aktyviai priešinasi Ukraina, kuri baiminasi, jog praras pajamas iš Rusijos dujų tranzito, nemažai Europos šalių, įskaitant Lenkiją, Latviją ir Lietuvą, taip pat JAV, kurios siekia eksportuoti į Europą savo suskystintas gamtines dujas.

  Dujotiekį daugiausia remia Vokietija ir Austrija, kurios mano, kad projektas sustiprins Europos energetinį saugumą. Berlynas ir Viena taip pat atkreipia dėmesį į Rusijos, kaip tiekėjos, patikimumą. Rusija ne kartą pareiškė, kad "Nord Stream-2" yra grynai komercinis projektas.

  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (301)

  Dar šia tema

  Buvęs Vokietijos kancleris sukritikavo JAV sankcijas prieš "Nord Stream-2"
  "Allseas" neplanuoja atnaujinti "Nord Stream-2" statybų
  "Forbes" sankcijas prieš "Nord Stream-2" pavadino pavėluotomis
  Tegai:
  JAV, sankcijos, Forbes, Nord Stream-2

  Svarbiausios temos