23:49 2020 Rugsėjo 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Ukrainos lėktuvo katastrofa Irane (17)

  Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sekretorius taip pat teigė, kad Kijevas tikisi bendradarbiauti su Teheranu visais klausimais

  VILNIUS, sausio 9 — Sputnik. Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sekretorius Aleksejus Danilovas įvardijo pagrindines "Boeing" katastrofos Irane versijas.

  Jis pranešė leidiniui "Censor.net", kad dabar vyksta pasitarimas, kuriame dalyvauja Irano valdžios institucijos ir Tarptautinė civilinės aviacijos organizacija (ICAO).

  "Tiriamos įvairios staigios lėktuvo katastrofos versijos, tarp pagrindinių: zenitinės raketos smūgis, tiksliau, raketos, paleistos iš zenitinių raketų komplekso "Tor", nes internete jau pasirodė informacija apie netoli lėktuvo katastrofos vietos rastas rusų raketos nuolaužas; susidūrimas su bepiločiu orlaiviu ar kitu skraidančiu objektu; variklio gedimas ir sprogimas dėl techninių nesklandumų; sprogimas lėktuvo viduje dėl įvykdyto teroro akto", — cituoja Danilovą RIA Novosti.

  Anot Danilovo, Ukrainos atstovai derina su Irano valdžia kelionę į katastrofos vietą, kur ketina ieškoti raketos nuolaužų.

  Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sekretorius taip pat pareiškė, kad Kijevas tikisi bendradarbiauti su Teheranu visais klausimais, tarp jų ir šifruojant "juodąsias dėžes".

  Danilovas pridūrė, kad į Ukrainos komisiją buvo įtraukti ekspertai, tiriantys "Boeing" katastrofą Donbase. Jis pažymėjo, kad tiriant katastrofos Teherane priežastis bus naudojami MH17 katastrofos tyrimo rezultatai.

  Tragedija įvyko sausio 8-osios ankstyvą rytą: į Kijevą skridęs "Boeing 737-800" sudužo netrukus po to, kai pakilo iš Imamo Chomeini oro uosto.

  Žuvo 176 žmonės: 167 keleiviai iš Irano, Ukrainos, Kanados, Vokietijos, Švedijos ir Afganistano bei 9 įgulos nariai. Lėktuve buvo 11 Ukrainos piliečių.

  Pirminiais duomenimis, orlaivis sudužo dėl variklio gedimo.

  Temos:
  Ukrainos lėktuvo katastrofa Irane (17)

  Dar šia tema

  Lietuva reiškia užuojautą dėl Ukrainos lėktuvo katastrofos Teherane
  Nufilmuota, kaip Teherane sudužo Ukrainos keleivinis lėktuvas
  Ukrainoje paskelbtas gedulas dėl "Boeing" katastrofos Teherane
  Tegai:
  Iranas, Boeing, Ukraina, lėktuvo katastrofa

  Svarbiausios temos