10:30 2020 Kovo 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.1034
 • RUB88.1385
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Ukrainos "Naftogaz" vykdomasis direktorius Jurijus Vitrenka teigė, kad tiesioginiam dujų tiekimui iš Rusijos nėra įstatymų leidžiamų apribojimų

  VILNIUS, sausio 9 — Sputnik. Ukrainos "Naftogaz" nevykdo jokių derybų su Rusija dėl tiesioginio dujų tiekimo Ukrainai, tačiau tokiems tiekimams nėra įstatymų leidžiamų apribojimų, praneša RIA Novosti su nuoroda į Ukrainos bendrovės vykdomąjį direktorių Jurijų Vitrenką.

  Anksčiau Rusija ir Ukraina pasirašė bendradarbiavimo dėl dujų protokolą, pagal kurį "Gazprom" ir "Naftogaz" sudarė susitarimą tęsti dujų tranzitą ir išspręsti nesutarimus. Remiantis protokolu, "Gazprom" ir "Naftogaz" gali apsvarstyti tiesioginį dujų tiekimą Ukrainai su nuolaida nuo Europos centro (NCG) kainos, atsižvelgiant į apimtis.

  "Dabar, bent jau iš "Naftogaz" pusės, nėra net kalbos apie tiesioginius tiekimus [dujų iš Rusijos — Sputnik]", — teigė Vitrenka.

  Taip pat jis teigė, kad tiesioginiam dujų tiekimui iš Rusijos nėra įstatymų leidžiamų apribojimų.

  "Kita vertus, nėra įstatyminių apribojimų visiems GTS vartotojams ateiti pas operatorių, rezervuoti pajėgumus įvažiavimui į Ukrainą iš Rusijos Federacijos ir pradėti gabenti dujas iš Rusijos", — pridūrė jis.

  Anksčiau Maskva ir Kijevas pasirašė penkerių metų dujų tranzito sutartį. Tai buvo padaryta išsprendus ginčus ir atmetus tolesnius reikalavimus.

  Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis teigė, kad dėl naujos sutarties šalis per penkerius metus gaus mažiausiai septynis milijardus dolerių.

  Viena iš pagrindinių sąlygų tęsti Rusijos dujų tranzitą buvo Ukrainos perėjimas prie Europos dujų transportavimo sistemos valdymo taisyklių — buvo nuspręsta sukurti atskirą įmonę operatorę, kuri valdytų dujų perdavimo sistemą. Priėmus atitinkamą įstatymą, prasidėjo jos atskyrimas nuo "Naftogaz".

  Dar šia tema

  "Forbes" paaiškino sankcijų prieš "Nord Stream-2" beprasmiškumą
  Pirmasis šių metų krovinys su Norvegijos SGD atkeliavo į Lietuvą
  Putinas ir Erdoganas paleido "Turkish Stream"
  Tegai:
  dujų tranzitas, sutartis, Gazprom, Ukrainos "Naftogaz"

  Svarbiausios temos