01:42 2020 Rugsėjo 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1670
 • RUB91.8152
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Ukrainos lėktuvo katastrofa Irane (17)

  Visas katastrofos vaizdas gali būti atkurtas tik gavus duomenis iš lėktuvo savirašių. Taip pat būtina išspręsti nemažai organizacinių klausimų, mano karo ekspertas Sergejus Chatiliovas

  VILNIUS, sausio 9 — Sputnik. Be lėktuvo savirašių tyrimo rezultatų negalima daryti išvadų apie "Boeing 737-800" tragediją, sakė interviu Sputnik radijui karo ekspertas Sergejus Chatiliovas.

  "Toks staigus kritimas po pakilimo gali įvykti tik valdymo praradimo dėl išorinio ar vidinio smūgio atveju. Bet noriu dar kartą pasakyti, kad raketos, išorinių sprogmenų ar kažko kito smūgis, žinoma, negali būti atmestas, tačiau, greičiausiai, ieškoti visų šių įvykių priežasties, dėl kitko. Pirmiausia reikia aiškiai susivokti, kaip buvo įvykdytos šio oro uosto šiame skrydyje saugos sąlygos", — sakė jis.

  Anot Chatiliovo, pirmiausia reikia išspręsti keletą organizacinių klausimų. Pradėti darbą turėtų speciali komisija. Taip pat būtina surinkti visus sudužusio lėktuvo fragmentus.

  "Ir trečiasis — tai turėtų būti visų valstybių, kurios čia dalyvauja, valia. Ir, žinoma, tarptautinės federacijos, kuri tiria avarijos duomenis tiesiogiai vietoje. Tik tada galime atkurti vaizdą ir padaryti preliminarias šios avarijos priežasties išvadas. Kitais atvejais visa tai yra politinės intrigos, beverčiai pokalbiai", — teigė ekspertas.

  Tragedija įvyko sausio 8-osios ankstyvą rytą: į Kijevą skridęs "Boeing 737-800" sudužo netrukus po to, kai pakilo iš Imamo Chomeini oro uosto.

  Žuvo 176 žmonės: 167 keleiviai iš Irano, Ukrainos, Kanados, Vokietijos, Švedijos ir Afganistano bei 9 įgulos nariai. Lėktuve buvo 11 Ukrainos piliečių.

  Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sekretorius Aleksejus Danilovas leidiniui "Censor.net" įvardijo pagrindines "Boeing" katastrofos Irane versijas. Tarp pagrindinių prielaidų — raketos, paleistos iš zenitinių raketų komplekso "Tor" smūgis, susidūrimas su bepiločiu orlaiviu ar kitu skraidančiu objektu, variklio gedimas ir sprogimas dėl techninių nesklandumų, sprogimas lėktuvo viduje dėl įvykdyto teroro akto.

  Temos:
  Ukrainos lėktuvo katastrofa Irane (17)

  Dar šia tema

  Lietuva reiškia užuojautą dėl Ukrainos lėktuvo katastrofos Teherane
  Nufilmuota, kaip Teherane sudužo Ukrainos keleivinis lėktuvas
  Ukrainoje paskelbtas gedulas dėl "Boeing" katastrofos Teherane
  Tegai:
  Iranas, lėktuvo katastrofa, Boeing

  Svarbiausios temos