17:29 2020 Spalio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1852
 • RUB91.4095
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Ukrainos lėktuvo katastrofa Irane (17)

  Savo ruožtu JAV valstybės sekretorius pareiškė, kad Ukrainos "Boeing 737-800" lėktuvo katastrofos priežastis gali būti techninis gedimas, tačiau reikia sulaukti tyrimo rezultatų

  VILNIUS, sausio 10 — Sputnik. Kanados ministras pirmininkas Džastinas Triudo (Justin Trudeau) per spaudos konferenciją pareiškė, kad Ukrainos tarptautinių oro linijų lėktuvas "Boeing 737-800" Teherane buvo numuštas Irano raketos.

  Anksčiau JAV prezidentas Donaldas Trampas sakė, kad abejoja Irano valdžios institucijų pateikta "Boeing 737-800" katastrofos priežasties versija.

  "Pastarosiomis valandomis gavome svarbių pranešimų dėl šio įvykio... Turime informacijos iš kelių šaltinių, kurie nurodo, kad lėktuvas buvo numuštas Irano raketos "žemė-oras", — RIA Novosti cituoja Triudo.

  Tačiau jis paragino nedaryti skubotų išvadų ir atlikti išsamų bei skaidrų tyrimą, kad būtų nustatytos tikrosios avarijos priežastys.

  Место крушения украинского Боинга в Тегеране, 8 января 2020 года
  © AFP 2020
  Katastrofos vieta

  Savo ruožtu JAV valstybės sekretorius Maikas Pampėjas (Mike Pompeo) paskelbė, kad Ukrainos "Boeing 737-800" lėktuvo katastrofos priežastis gali būti techninis gedimas. Jis taip pat paragino sulaukti tyrimo rezultatų.

  Pompėjas pažymėjo, kad vyksta tyrimas, ir išreiškė viltį, kad "iraniečiai visapusiškai bendradarbiaus".

  "Mačiau žinutes ir galiu pasakyti tik tiek, kad turime labai greitai pasiekti esmę. Turime suprasti pagrindinę katastrofos priežastį. Galbūt tai buvo techninis gedimas", — sakė valstybės sekretorius interviu "Fox News".

  Jis taip pat pažymėjo, kad Amerikos žmonės turėtų sužinoti, ar paaiškės, kad Iranas padarė ką nors "klastingo".

  Į Kijevą skridęs "Boeing 737-800" sudužo iškart po to, kai trečiadienio rytą, sausio 8 dieną, pakilo iš Teherano oro uosto.

  Oficialiais duomenimis, žuvo visi 176 lėktuve buvę žmonės: 167 keleiviai iš Irano, Ukrainos, Kanados, Vokietijos, Švedijos ir Afganistano, taip pat devyni įgulos nariai.

  Anksčiau "CBC" pranešė, kad Vašingtonas perdavė Otavai žvalgybos informaciją, patvirtinančią versiją, kad "Boeing" katastrofos priežastis buvo Irano priešlėktuvinių raketų sistemos salvė.

  Irano civilinės aviacijos organizacijos vadovas Ali Abedzadė atmetė tvirtinimus, kad Ukrainos lėktuvas galėjo būti numuštas raketos.

  Temos:
  Ukrainos lėktuvo katastrofa Irane (17)

  Dar šia tema

  Iranas paskelbė preliminarią ataskaitą apie Ukrainos "Boeing" katastrofą
  Tegai:
  JAV, Kanada, lėktuvo katastrofa, Ukraina, Iranas

  Svarbiausios temos