02:45 2020 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0818
 • RUB70.6675
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Ukrainos lėktuvo katastrofa Irane (17)

  Irano prezidentas Hasanas Ruhanis nurodė imtis būtinų priemonių žalai dėl numušto lėktuvo kompensuoti

  VILNIUS, sausio 11 — Sputnik. Ukrainos oro linijų keleivinis lėktuvas "Boeing", sudužęs netoli Teherano, buvo atsitiktinai numuštas dėl "žmogiškos klaidos", rašo RIA Novosti su nuoroda į Irano ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo pranešimą.

  "Dėl žmogiškos klaidos ir atsitiktinai šis lėktuvas buvo numuštas", — teigiama valstybinės televizijos ir radijo bendrovės "IRIB" išplatintame pranešime.

  Generalinis štabas pridūrė, kad numušė lėktuvą, nes jis skrido netoli svarbaus karinio objekto. Kaip teigiama pranešime, tai atsitiko "padidinto karinio pasirengimo sąlygomis", susijusiomis su galimu JAV atsaku į raketų išpuolius prieš JAV bazes Irake.

  Irano prezidentas Hasanas Ruhanis (Hassan Rouhani) nurodė imtis būtinų priemonių žalai dėl numušto lėktuvo kompensuoti. Be to, jis pabrėžė, kad Teheranas ir toliau tirs katastrofą.

  "Tyrimas ir toliau bus atliekamas siekiant nustatyti ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn šios didžiulės tragedijos ir neatleistinos klaidos priežastis", — sakoma Ruhanio pranešime "Twitter'yje".

  Politikas taip pat pareiškė, kad reikia pašalinti Irano oro gynybos sistemos trūkumus.

  Savo ruožtu Irano užsienio reikalų ministras Džavadas Zarifas (Javad Zarif) "Twitter'yje" parašė, kad katastrofą lėmė "žmogiška klaida krizės metu, kurią išprovokavo JAV avantiūrizmas". Jis taip pat išreiškė užuojautą lėktuvo katastrofoje žuvusiųjų šeimoms ir atsiprašė jų.

  "Boeing-737" avarija netoli Teherano

  Sausio 8 dieną Ukrainos tarptautinių oro linijų bendrovės lėktuvas "Boeing 737" sudužo praėjus vos kelioms minutėms po pakilimo iš Teherano oro uosto. Žuvo 176 žmonės: Afganistano, Vokietijos, Irano, Kanados, Ukrainos, Didžiosios Britanijos ir Švedijos piliečiai.

  Nemažai Vakarų lyderių teigė, kad lėktuvas galėjo sudužti dėl raketos smūgio, tačiau Irano pareigūnai anksčiau atmetė tokią galimybę. "The New York Times" penktadienį paskelbė vaizdo įrašą, kuriame teigiama, kad užfiksuotas momentas, kai raketa atsitrenkė į "Boeing".

  Sausio 8-osios naktį Iranas, reaguodamas į generolo Kasemo Soleimanio nužudymą Bagdade, pradėjo raketų išpuolius Irako bazėse, kur dislokuoti JAV kariai. JAV prezidentas Donaldas Trampas pareiškė, kad Vašingtonas nenori demonstruoti savo karinės galios, o penktadienį Teheranui buvo įvestos naujos sankcijos.

  Temos:
  Ukrainos lėktuvo katastrofa Irane (17)

  Dar šia tema

  Kanados premjeras paskelbė, kad Ukrainos "Boeing" numušė Irano raketa
  Ukraina įvardijo pagrindines "Boeing" katastrofos Irane versijas
  Iranas paskelbė preliminarią ataskaitą apie Ukrainos "Boeing" katastrofą
  Tegai:
  lėktuvas, Iranas

  Svarbiausios temos