10:34 2020 Vasario 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.0875
 • RUB71.2368
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Ukrainos lėktuvo katastrofa Irane (17)

  Nuotraukose užfiksuota pilotų kabinos dalis, angos lainerio korpuse ir apdegęs vieno iš keleivių pasas

  VILNIUS, sausio 12 — Sputnik. Ukrainos prezidento Vladimiro Zelenskio biuras Facebook paskyroje paskelbė nuotraukas iš Irane numušto Ukrainos tarptautinių oro linijų lėktuvo "Boeing" katastrofos vietos.

  Nufotografuota pilotų kabinos dalis, angos korpuse. Taip pat skelbiamos apdegusio paso, kuris, manoma, priklausė Kanados piliečiui, nuotraukos.

  Įrašo komentare teigiama, kad Ukrainos ekspertai ir toliau dirba vykdydami visas būtinas teisines procedūras.

  Sausio 8 dieną Ukrainos tarptautinių oro linijų bendrovės lėktuvas "Boeing 737" sudužo praėjus vos kelioms minutėms po pakilimo iš Teherano oro uosto. Žuvo 176 žmonės: Afganistano, Vokietijos, Irano, Kanados, Ukrainos, Didžiosios Britanijos ir Švedijos piliečiai.

  Šeštadienį Iranas pripažino kaltę dėl numušto lėktuvo. Šalies ginkluotosios pajėgos teigė, kad tai įvyko atsitiktinai dėl "žmogiškos klaidos", nes orlaivis skrido netoli svarbaus karinio objekto. Kaip teigiama pranešime, tai atsitiko "padidinto karinio pasirengimo sąlygomis", susijusiomis su galimu JAV atsaku į raketų išpuolius prieš JAV bazes Irake.

  Irano prezidentas Hasanas Ruhanis (Hassan Rouhani) pareiškė užuojautą ir pažadėjo, kad už incidentą atsakingi asmenys bus nubausti. Savo ruožtu Zelenskis teigė, kad Ukraina tikisi oficialaus atsiprašymo, atsakingų asmenų nubaudimo, žuvusiųjų palaikų grąžinimo ir kompensacijų išmokėjimo.

  Temos:
  Ukrainos lėktuvo katastrofa Irane (17)

  Dar šia tema

  Kanados premjeras paskelbė, kad Ukrainos "Boeing" numušė Irano raketa
  Iranas neigia Ukrainos "Boeing" katastrofos dėl raketos smūgio versiją
  Tegai:
  Iranas, Ukraina

  Svarbiausios temos