05:47 2020 Vasario 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.0835
 • RUB68.7554
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (269)

  Austrijos užsienio reikalų ministras pažymėjo, kad dujotiekis prisideda prie energijos tiekimo diversifikacijos Europoje ir nepažeidžia Ukrainos interesų

  VILNIUS, sausio 13 — Sputnik. Austrijos užsienio reikalų ministras Aleksandras Šalenbergas (Alexander Schallenberg) sukritikavo JAV sankcijas prieš "Nord Stream-2", praneša RIA Novosti.

  "Mes atmetame ekstrateritorinį sankcijų poveikį. Tai nepriimtina", — sakė jis interviu "Die Presse".

  Vokietijos kanclerė Angela Merkel, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Сергей Гунеев

  Ministras pažymėjo, kad dujotiekis prisideda prie energijos tiekimo diversifikacijos Europoje ir nepažeidžia Ukrainos interesų.

  Vašingtonas neslepia, kad jo kritika projektui pagrįsta ekonominiais interesais, priminė Austrijos ministras.

  Atsakydamas į klausimą apie JAV planus tiekti savo SGD į ES, užsienio reikalų ministras pažymėjo, kad "Europa turi kitų interesų".

  Kartu jis pabrėžė, kad JAV ir ES šalys turi tas pačias vertybes. "Tačiau mes negalime toliau naudoti prieš 30 metų taikytų metodų. Pasaulis tapo daugiapoliu", — padarė išvadą jis.

  JAV prezidentas Donaldas Trampas gruodžio 20 dieną patvirtino gynybos biudžetą 2020 metams, kuriame numatytos sankcijos "Nord Stream-2" ir "Turkish Stream" projektams. Vašingtonas reikalavo, kad rangovai sustabdytų statybas.

  Iš įmonių, kurios dalyvavo šiose statybose, JAV pareikalavo nedelsiant nutraukti darbą. Šveicarijos kompanija "Allseas" nedelsdama sustabdė savo dalyvavimą projekte.

  Anot Rusijos prezidento Vladimiro Putino, dujotiekio tiesimo ir paleidimo darbai turėtų būti baigti iki 2020 metų pabaigos arba iki kitų metų pirmojo ketvirčio. Jis pabrėžė, kad Maskva galės savarankiškai nutiesti dujotiekį, nepritraukdama užsienio partnerių, vienintelis klausimas yra laikas.

  "Nord Stream-2" statybos

  "Nord Stream-2" projektas apima dviejų dujotiekio vamzdynų, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų dujų per metus, tiesimą nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos.

  Dujotiekio tiesimui aktyviai priešinasi Ukraina, kuri baiminasi, jog praras pajamas iš Rusijos dujų tranzito, nemažai Europos šalių, įskaitant Lenkiją, Latviją ir Lietuvą, taip pat JAV, kurios siekia eksportuoti į Europą savo suskystintas gamtines dujas.

  Dujotiekį daugiausia remia Vokietija ir Austrija, kurios mano, kad projektas sustiprins Europos energetinį saugumą. Berlynas ir Viena taip pat atkreipia dėmesį į Rusijos, kaip tiekėjos, patikimumą. Rusija ne kartą pareiškė, kad "Nord Stream-2" yra grynai komercinis projektas.

  Nord Stream-2
  © Sputnik /
  "Nord Stream-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (269)

  Dar šia tema

  Ekspertas pavadino sankcijas "Nord Stream-2" "spjūviu į ES veidą"
  Rusijos Federacijos taryba įvertino galimybes įgyvendinti "Nord Stream-2"
  Tegai:
  Ukraina, Europa, Austrija, Nord Stream-2

  Svarbiausios temos