07:19 2020 Balandžio 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.0936
 • RUB86.4750
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Telefoninis pokalbis tarp Prancūzijos lyderio Emanuelio Makrono ir Ukrainos prezidento Vladimiro Zelenksio įvyko sausio 11 dieną, šeštadienį

  VILNIUS, sausio 13 — Sputnik. Prancūzijos ir Ukrainos prezidentai Emanuelis Makronas ir Vladimiras Zelenskis telefonu aptarė gruodžio mėnesį vykusio "Normandijos ketverto" viršūnių susitikimo metu pasiektų susitarimų įgyvendinimą, praneša RIA Novosti su nuoroda į Eliziejaus rūmuose pirmadienį paskelbtą pranešimą.

  Abiejų lyderių telefoninis pokalbis įvyko sausio 11 dieną, šeštadienį.

  Normandijos ketverto susirinkimas Paryžiuje, 2019 m. gruodžio 9 d., archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Алексей Никольский

  "Pokalbis taip pat tapo proga aptarti tolimesnius veiksmus po viršūnių susitikimo "Normandijos formatu", kuriais siekiama išspręsti konfliktą Rytų Ukrainoje", — rašoma pranešime.

  Dokumente pažymima, kad Makronas ir Zelenskis "aptarė pirmuosius pasiektus rezultatus, visų pirma kalinių mainus, įvykusius gruodžio 29 dieną. Taip pat pažymėjo, kad svarbu užtikrinti, jog konflikto zonoje turėtų būti nutrauktas susišaudymas".

  "Normandijos formatas" — diplomatinė Vokietijos, Rusijos, Prancūzijos ir Ukrainos atstovų grupė situacijai Donbase išspręsti. Šis derybų dėl Ukrainos formatas egzistuoja nuo 2014 metų birželio. Tuomet, minėdami sąjungininkų išsilaipinimo Normandijoje 70-metį, keturių šalių vadovai pirmą kartą aptarė konflikto Donbase sureguliavimą.

  Gruodžio 9 dieną įvyko pirmasis "Normandijos ketverto" viršūnių — Vladimiro Putino, Angelos Merkel, Emanuelio Makrono ir Vladimiro Zelenskio — susitikimas per trejus metus. Po jo vyko Rusijos ir Ukrainos prezidentų derybos.

  Kitas susitikimas "Normandijos formatu" turėtų įvykti po keturių mėnesių.

  Dar šia tema

  Putinas nepasveikino Baltijos šalių prezidentų su Naujaisiais metais
  Buvusi Austrijos užsienio reikalų ministrė pasakė apie "įtrūkius" NATO viduje
  Putinas ir Makronas kalbėjosi telefonu
  Tegai:
  Emanuelis Makronas, Prancūzija, Vladimiras Zelenskis, Ukraina

  Svarbiausios temos