10:37 2020 Vasario 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.0875
 • RUB71.2368
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Donaldo Trampo patarėjas nacionalinio saugumo klausimais teigė, kad derybų reikia iraniečiams, todėl JAV nežengs pirmo žingsnio derybų link

  VILNIUS, sausio 13 — Sputnik. JAV prezidento patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Robertas O'Brajanas (Robert O'Brien) sakė, kad JAV vadovas Donaldas Trampas neatšauks sankcijų prieš Iraną, kol Iranas pradės derėtis, praneša RIA Novosti.

  Anot O'Brajano, Donaldo Trampo administracija aiškiai pasakė, kad "jokiu būdu tai neįvyks (sankcijos nebus panaikintos)".

  "Jei norite derėtis su mumis, pirmiausia kažko atsisakykite dėl privilegijos derėtis", — interviu "Axios" sakė Trampo patarėjas nacionalinio saugumo klausimais.

  "Mums nereikia derybų... Mūsų ekonomika yra fantastiška... Derybų su mumis reikia iraniečiams. Kodėl turėtume pirmieji kažko atsisakyti?" — pridūrė O'Brajanas.

  Krizė tarp JAV ir Irano paaštrėjo po Irano generolo Kasemo Soleimanio mirties Irake sausio pradžioje dėl specialios amerikiečių operacijos. Iranas, reaguodamas į tai, paleido raketas į bazes Irake, kur yra JAV kariuomenė.

  Reaguodamos į šį išpuolį, JAV įvedė sankcijas 17 Irano kalnakasybos ir metalurgijos įmonių, taip pat užsienio laivams, dalyvaujantiems gaminių pirkime. Sankcijos taip pat paskelbtos aštuoniems aukšto rango Irano valdininkams.

  2015 metais šešios valstybės (Didžioji Britanija, Vokietija, Kinija, Rusija, JAV, Prancūzija) ir Iranas paskelbė, kad bus pasiektas Bendras išsamus veiksmų planas.

  Susitarime buvo numatyta panaikinti sankcijas mainais už Irano branduolinės programos ribojimą. Pirminės formos sandoris neišliko net trejus metus: 2018 metų gegužę JAV paskelbė vienašalį pasitraukimą iš jo ir griežtų sankcijų Islamo Respublikai atkūrimą. Iranas paskelbė apie laipsnišką savo įsipareigojimų pagal susitarimą sumažinimą. Europa paskelbė apie savo ketinimą išlaikyti susitarimą.

  Dar šia tema

  Iranas neigia Ukrainos "Boeing" katastrofos dėl raketos smūgio versiją
  Iranas pripažino, kad netyčia numušė Ukrainos "Boeing"
  Tegai:
  derybos, JAV, Iranas

  Svarbiausios temos