04:21 2020 Gruodžio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1980
 • RUB91.1439
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Apklausoje pažymima, kad daugiau nei pusė respondentų mano, jog generolo Soleimanio nužudymas padarė JAV mažiau saugią

  VILNIUS, sausio 13 — Sputnik. Dauguma amerikiečių nesutinka su JAV prezidento Donaldo Trampo politika Irano atžvilgiu ir teigia, kad JAV tapo mažiau saugi po generolo Kasemo Soleimanio nužudymo, tai rodo "ABC News/Ipsos" apklausos rezultatai.

  Tyrimo duomenimis, 56 proc. respondentų nepritaria Trampo veiksmams, susijusiems su dabartine padėtimi aplink Iraną. Taip pat pažymima, kad 52 proc. respondentų nuomone, generolo Soleimanio nužudymas padarė JAV mažiau saugią, 25 proc. respondentų laikosi priešingos nuomonės, dar 22 proc. mano, kad Irano generolo nužudymas neturėjo jokios įtakos JAV saugumui.

  Respondentai taip pat išsakė savo nuomonę apie JAV galimybę dalyvauti visa apimančiame kare su Iranu: 32 proc. respondentų teigė, kad yra "labai susirūpinę" dėl šios tikimybės, 41 proc. — šiek tiek susirūpinę, 20 proc. — beveik nesusirūpinę, dar 7 proc. — visai nesusirūpinę.

  Apklausti 525 JAV gyventojų sausio 10–11 dienomis. Statistinė paklaida apytiksliai 4,8 proc.

  Sausio pradžioje JAV kariškiai paleido raketas į Bagdado oro uostą, per ataką žuvo Irano revoliucinės gvardijos (IRGC) Kudso pajėgų vadas generolas Kasemas Soleimanis.

  Sausio 8-ąją IRGC paskelbė apie atsakomųjų operacijų dėl Soleimanio nužudymo pradžią: Teheranas paleido "žemė-žemė" raketas į Ain al Asado bazę vakarų Irake ir į bazę Erbilyje, kur yra JAV kariuomenė.

  Dėl pasikeitusios saugumo situacijos Irake operacijoje "Įgimtas ryžtas" Irake tarnaujantys Lietuvos kariai laikinai perkelti į Kuveitą.

  Trečiadienį, sausio 8 dieną, surengtoje spaudos konferencijoje krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis ir gen. mjr. Gintautas Zenkevičius informavo, kad vienoje iš ataką patyrusių Irano karinių bazių tarnauja šeši Lietuvos kariai, kurie, gavę pranešimą apie galimą grėsmę, kartu su kitais kariais antradienį, apie 17:30 Lietuvos laiku, paliko karinę bazę, likus maždaug septynioms valandoms iki atakos. Į ją grįžo trečiadienį ryte.

  Dar šia tema

  Latvijos kariškiai pareiškė, kad žinojo tikslų Irano išpuolio laiką
  Naujos JAV sankcijos gali užkirsti kelią prekybos ir finansų kanalams Irane
  JAV pareiškė, kad neatšauks sankcijų Iranui, kol šis pradės derybas
  Tegai:
  apklausa, Iranas, JAV

  Svarbiausios temos