04:18 2020 Rugsėjo 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1692
 • RUB89.7875
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Irano prezidentas pažadėjo, kad valdžia atliks kruopštų katastrofos tyrimą, tačiau kol kas nėra išsamios informacijos apie sulaikytuosius

  VILNIUS, sausio 14 — Sputnik. Irane įvyko pirmieji areštai Ukrainos lėktuvo katastrofos byloje, pranešė RIA Novosti su nuoroda į oficialų šalies teismų sistemos atstovą Gholamhoseiną Esmailį.

  Išsamesnės informacijos kol kas nėra. Konkretūs vardai ar aplinkybės neskelbiami.

  Sausio 8 dieną Ukrainos tarptautinių oro linijų bendrovės lėktuvas "Boeing 737" sudužo praėjus vos kelioms minutėms po pakilimo iš Teherano oro uosto. Žuvo 176 žmonės: Afganistano, Vokietijos, Irano, Kanados, Ukrainos, Didžiosios Britanijos ir Švedijos piliečiai.

  Šeštadienį, sausio 11 dieną, Iranas pripažino kaltę dėl numušto lėktuvo. Šalies ginkluotosios pajėgos teigė, kad tai įvyko atsitiktinai dėl "žmogiškos klaidos", nes orlaivis skrido netoli svarbaus karinio objekto. Kaip teigiama pranešime, tai atsitiko "padidinto karinio pasirengimo sąlygomis", susijusiomis su galimu JAV atsaku į raketų išpuolius prieš JAV bazes Irake.

  Irano prezidentas Hasanas Ruhanis (Hassan Rouhani) pareiškė užuojautą ir pažadėjo, kad už incidentą atsakingi asmenys bus nubausti. Savo ruožtu Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis teigė, kad tikisi, jog Teheranas visiškai pripažins kaltę, oficialiai atsiprašys, nubaus kaltus ir išmokės kompensaciją.

   

  Dar šia tema

  Ukraina įvardijo pagrindines "Boeing" katastrofos Irane versijas
  Rusijos TV laidų vedėjas "nepatogiai" klausė Kijevo apie "Boeing" katastrofą
  Kanados premjeras paskelbė, kad Ukrainos "Boeing" numušė Irano raketa
  Iranas neigia Ukrainos "Boeing" katastrofos dėl raketos smūgio versiją
  Tegai:
  lėktuvo katastrofa, Ukraina, Iranas

  Svarbiausios temos