21:20 2020 Balandžio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.0791
 • RUB82.4810
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Įtariama, kad moteris planavo buvusio vyro meilužių nužudymą, o vėliau bandė paslėpti svarbiausius įrodymus

  VILNIUS, sausio 14 — Sputnik. Jungtinėje Karalystėje teismas pripažino 35-erių lietuvę Astą Juškauskienę, kuri surengė "viduramžišką dvikovą" tarp buvusio vyro ir meilužio, kalta, praneša "The Daily Mail".

  Leidinio duomenimis, Juškauskienei gali būti skirtas laisvės atėmimas iki gyvos galvos už sąmokslą įvykdyti žmogžudystę. Moteris apleido vyrą ir pradėjo susitikinėti su 25-erių Mantu Kvedaru, kuris išėjo iš Lietuvos kalėjimo.

  Juškauskienės buvęs vyras Giedrius ir toliau palaikė ryšius su buvusia žmona ir atvyko į jų namus rytų Londone, nors buvę sutuoktiniai išsiskyrė 2018 metų pabaigoje. Tai netrukdė paleistam į laisvę Kvedarui nuskristi jos aplankyti.

  Abu vyrai prašė jos rankos ir širdies, todėl Juškauskienė nusprendė "išspręsti problemą" kova iki mirties vienoje alėjoje Stratforde, rytų Londone.

  Kovos metu Kvedaras nužudė Juškauską, padarydamas 35 durtines žaizdas ir palikdamas jį mirti.

  Pasak prokuroro Hugo Deiviso (Hugh Davies), moteris kovos tikslą aptarė su savo drauge Jurgita Šulciene. Anot pačios Jurgitos, ji bandė įspėti Juškauskienę, kad vyrams geriau nesimatyti, tačiau moteris neklausė jos patarimų.

  "Tikslas buvo išsiaiškinti tarpusavio santykius smurtu, kas iš esmės priminė viduramžių dvikovą", — teigė kaltinančioji pusė.

  Tyrimo metu buvo padaryta išvada, kad Juškauskas ir Kvedaras akivaizdžiai susitiko ne atsitiktinai, ir tai patvirtina jų telefoninių pokalbių įrašas muštynių išvakarėse. Pati Juškauskienė, pasak prokurorų, iš anksto žinojo, kad Kvedaras gali panaudoti smurtą ir sunkiai sužaloti Juškauską, tačiau ji ne tik neužkirto kelio galimam nusikaltimui, bet ir jį paskatino.

  Įtariama, kad moteris tardymų metu melavo ir nuslėpė tyrimui svarbius įrodymus.

  Nuosprendis Juškauskienei ir Kvedarui turėtų būti paskelbtas vasario mėnesį.

  Dar šia tema

  Girtas Lietuvos viešojo saugumo tarnybos pareigūnas smogė moteriai
  Namuose smurtavęs karys bandė pabėgti nuo teisėsaugos
  Tegai:
  meilė, smurtas, Didžioji Britanija

  Svarbiausios temos