18:07 2020 Rugpjūčio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.1848
 • RUB87.6900
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Kremliuje apsilankiusi Merkel su Rusijos vadovu aptarė svarbiausius dvišalių santykių politikos, ekonomikos, kultūros bei humanitarinėje srityje klausimus

  VILNIUS, sausio 15 — Sputnik. Vokietijos laikraščio "Der Tagesspiegel" žurnalistas teigė, kad faktas apie Vokietijos kanclerės Angelos Merkel kelionę į Maskvą, kur ji vedė derybas su prezidentu Vladimiru Putinu, rodo, kad pasaulis negali išsiversti be Rusijos.

  Kremliuje abiejų šalių vadovai aptarė svarbiausius dvišalių santykių klausimus politikos, ekonomikos, kultūros, humanitarinėje srityje, taip pat svarbias tarptautinės darbotvarkės temas.

  Žurnalistas pabrėžia, kad susitikimo metu abi šalys patvirtino savo įsipareigojimą sudaryti branduolinį susitarimą su Iranu ir užbaigti dujotiekio "Nord Stream-2" statybas.

  Jis taip pat įvertino Rusijos vadovo paramą Vokietijos vyriausybės iniciatyvai sušaukti tarptautinę konferenciją Berlyne, globojant Jungtinėms Tautoms, siekiant išspręsti konfliktą Libijoje.

  Anot straipsnio autoriaus, pasaulio politikai neturi teisės neigti kitų šalių sėkmės. Jis pažymi, kad Rusija atlieka svarbų vaidmenį Viduriniuosiuose Rytuose, Sirijos prezidentas Bašaras Asadas, remiamas Putino, sustiprino savo galią, o Vokietijos energijos poreikius netrukus patenkins "Nord Stream-2".

  Žurnalistui kyla klausimas, kas, be Rusijos, gali prisidėti prie stabilizacijos Sirijoje, daro didelę įtaką Teherano režimui, geba kalbėtis su Turkijos prezidentu Tajipu Erdoganu ir taip pat pasiekia ilgalaikį situacijos Libijoje sprendimą.

  Autorius padarė išvadą, kad Vokietija neturėtų bijoti, jog kažkas (taip pat ir ES) bus nepatenkintas šalies veiksmais.

  Dar šia tema

  Lenkijos premjeras pripažino, kad sankcijos nesustabdys "Nord Stream-2"
  Kaip bandymas nutraukti "Nord Stream-2" tiesimą tapo nauja Trampo klaida?
  Berlynas dujų diversifikavimą pavadino politine problema
  Tegai:
  santykiai, Vokietija, Rusija

  Svarbiausios temos