08:12 2020 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1088
 • RUB68.6934
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Amerikos žvalgybos komiteto vadovas perdavė dvi atmintines Atstovų rūmų Teismų komitetui, kuriose yra papildomų įrašų ir kitos su apkaltos tyrimu susijusios medžiagos

  VILNIUS, sausio 15 — Sputnik. Atstovų rūmų Žvalgybos komitetas gavo naujų įrodymų JAV prezidento Donaldo Trampo apkaltos byloje, praneša RIA Novosti su nuoroda į komiteto vadovą Adamą Šifą (Adam Schiff), kuris apie tai rašė laiške Teismų komiteto vadovui Džeriui Nadleriui (Jerry Nadler).

  "Aš perduodu dvi atmintines Teismų komitetui, kuriose yra papildomų įrašų ir kitos su apkaltos tyrimu susijusios medžiagos... Komitetas [žvalgybos — Sputnik] ir toliau gauna bei analizuoja galimai reikšmingus įrodymus ir prireikus papildomai perduoda juos pagal Rūmų nutarimą Nr. 660", — rašoma Šifo laiške.

  Anot Šifo, vienoje iš atmintinių saugomi skambučių įrašai, o kitoje — duomenys, gauti iš Levo Parnaso, "turėjusio reikalų su byla".

  "CNN" duomenimis, Atstovų rūmai antradienį sakė gavę naujų įrodymų apkaltos byloje. Kalbama apie Parnaso parašytas žinutes ir užrašus, kuriuose jis siekė surengti asmeninio Donaldo Trampo advokato Rudžio Džiulianio ir Ukrainos prezidento Vladimiro Zelenskio susitikimą, taip pat užmegzti ryšius su jo vyriausybės nariais.

  Anot kanalo, šie pranešimai taip pat atspindėjo daugybę detalių apie tai, kaip Džiulianis siekė pašalinti Mari Jovanovič, kuri tuo metu buvo JAV ambasadorė Ukrainoje.

  Anksčiau "Wall Street Journal", cituodamas šaltinius, pranešė, kad JAV kaltinami pažeidę kampanijos finansavimo įstatymus Levas Parnasas ir Igoris Frumanas pasiūlė Ukrainos buvusiam prezidentui Petro Porošenkai valstybinį vizitą Vašingtone mainais už tyrimo dėl Džo Baideno inicijavimą ir tariamą Ukrainos valdžios kišimąsi į 2016 metų JAV prezidento rinkimus.

  Atstovų rūmai gruodį apkaltino Trampą dėl dviejų priežasčių — piktnaudžiavimo valdžia ir Kongreso darbo trukdymu. Demokratai delsė perduoti bylą Senatui, bandydami įsitikinti, kad respublikonų dauguma Senate priima jų reikalavimus procesui, tačiau respublikonai jų netenkino.

  Dar šia tema

  Demokratai gali užtikrinti Trampui antrą kadenciją, sakė ekspertas
  Ekspertas: kaltinimai Trampui sustiprės
  Tegai:
  apkalta, Donaldas Trampas, JAV

  Svarbiausios temos