16:40 2020 Balandžio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.0785
 • RUB82.8075
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Anot Australijos premjero, tokios priemonės padės "išgyventi" ateinančias dienas ir savaites "dešimtims tūkstančių žmonių"

  VILNIUS, sausio 15 — Sputnik. Australijos valdžia skirs papildomus 40 milijonų dolerių, kad padėtų nuo miško gaisrų nukentėjusioms šeimoms, praneša RIA Novosti su nuoroda į Australijos premjerą Skotą Morisoną (Scott Morrison).

  "Pagalbos paketas [nukentėjusiems — Sputnik] — apie 40 mln. dolerių — skirtas padėti nuo miško gaisrų nukentėjusioms bendruomenėms", — sakoma ministro pirmininko tinklalapyje paskelbtame pranešime.

  Anot Morisono, tokios priemonės padės "išgyventi" ateinančias dienas ir savaites "dešimtims tūkstančių žmonių".

  Maždaug 40 mln. Australijos dolerių (beveik 27,6 mln. JAV dolerių) neatidėliotina pagalba bus nukreipta į gyvenvietes, kurias "tiesiogiai paveikė gaisrai". Šios papildomos lėšos gali būti išleistos maisto kuponams arba "plačiam pagrindinių paslaugų spektrui", įskaitant komunalinių mokesčių sumokėjimą, drabužių ir kitų reikmių pirkimą.

  "Ši pagalba bus išmokama prireikus padengti nepaprastąsias žmonių, gyvenančių ar dirbančių gaisrų paveiktose vietose, išlaidas", — rašoma tekste.

  Be to, kaip paramos paketo dalį Australijos vyriausybė 20 tūkst. šeimų su vaikais paskirs maždaug 276 dolerių už kiekvieną jaunesnį nei 16 metų vaiką. Tuo pačiu valdžios institucijos investuoja papildomus 10 milijonų dolerių į "finansinių konsultacijų" organizavimą nuo gaisrų nukentėjusiuose rajonuose, o lėšos taip pat bus skiriamos "karštajai linijai" ir vietinėms tarnyboms bei gyventojų informavimui.

  Australijoje milijonai hektarų žemės jau sudegė dėl natūralių gaisrų, pastaraisiais mėnesiais gaisras nusinešė mažiausiai 17 žmonių gyvybes, sugriovė tūkstantį namų. Sidnėjaus universiteto vertinimu, daugiau nei 1 milijardas gyvūnų žuvo. Kai kuriose vietose gaisrai yra tokie intensyvūs, o dūmai tokie tankūs, kad jų nebeįmanoma gesinti iš oro.

  Dar šia tema

  Australijoje lokalizuotas didelis gaisro plotas
  TKS įgula pašiurpo nuo Australijoje vykusių gaisrų masto
  Mokslininkai Žemėje rado žvaigždžių dulkes, senesnes už Saulę
  Tegai:
  pinigai, gaisrai, Australija

  Svarbiausios temos