05:14 2020 Spalio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1856
 • RUB90.6421
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Eksperto teigimu, nepaisant esamos įtampos, nuo pat pradžių buvo akivaizdu, kad ji neturėtų išsivystyti į didelį karinį konfliktą

  VILNIUS, sausio 15 — Sputnik. Padėtis Viduriniuosiuose Rytuose greičiausiai neišsivystys į didelio masto karo veiksmus, tuo tarpu JAV prezidentas Donaldas Trampas greičiausiai nesutiks išvesti JAV kariuomenės iš Irako. Apie tai rašo RIA Novosti autorė Ksenija Naka su nuoroda į Japonijos energetikos ir ekonomikos tyrimų instituto Artimųjų Rytų studijų skyriaus direktoriaus pavaduotoją Sakanasi Sati.

  Ekspertas mano, kad nepaisant įtampos eskalavimo, nuo pat pradžių buvo akivaizdu, kad ji neturėtų išsivystyti į didelį karinį konfliktą.

  "JAV norėjo parodyti, kad neleis atlikti tokių veiksmų, kaip pulti Amerikos ambasadą. Tačiau Trampas nuo pat pradžių teigė, kad nenaudos karinės jėgos, todėl iki šiol apsiribojo ekonominėmis sankcijomis", — sake ekspertas.

  Pasak jo, visuotinio karo Vidurio Rytuose tikimybė yra labai didelė. Trampas teigė, kad jis nekeršys už karinės jėgos naudojimą. Dėl bendro supratimo, kad karo pavojus pastaruoju metu sumažėjo, sumažėjo ir naftos kainos.

  Kalbant apie Irako reikalavimus išvesti JAV karius, šiuo klausimu nebus lengva susitarti su Donaldu Trampu.

  Sausio pradžioje JAV kariškiai paleido raketas į Bagdado oro uostą, per ataką žuvo Irano revoliucinės gvardijos (IRGC) Kudso pajėgų vadas generolas Kasemas Soleimanis.

  Sausio 8-ąją IRGC paskelbė apie atsakomųjų operacijų dėl Soleimanio nužudymo pradžią: Teheranas paleido "žemė-žemė" raketas į Ain al Asado bazę vakarų Irake ir į bazę Erbilyje, kur yra JAV kariuomenė.

  Dėl pasikeitusios saugumo situacijos Irake operacijoje "Įgimtas ryžtas" tarnaujantys Lietuvos kariai laikinai perkelti į Kuveitą.

  Generolo Kasemo Soleimanio mirtis paaštrino krizę tarp JAV ir Irano. Iranas, reaguodamas į išpuolį, išleido raketas bazėse Irake, kur yra JAV kariuomenė. Reaguodamos į šį išpuolį, JAV įvedė sankcijas 17 Irano kalnakasybos ir metalurgijos įmonių, taip pat užsienio laivams, dalyvaujantiems gaminių pirkime. Sankcijos taip pat paskirtos aštuoniems aukšto rango Irano valdininkams.

  Dar šia tema

  Trampas pareiškė, kad jam nerūpi, ar Iranas derėsis
  Žiniasklaida: Trampas nusprendė smogti Soleimaniui prieš septynis mėnesius
  Tegai:
  karas, ekspertas, Japonija, Irakas, JAV

  Svarbiausios temos