17:58 2020 Vasario 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Ukrainos lėktuvo katastrofa Irane (17)

  Anksčiau buvo pranešta, kad Irano vyriausybė svarsto galimybę išsiųsti ambasadorių pagal tarptautinius įstatymus po jo dalyvavimo protestuose Teherane

  VILNIUS, sausio 15 — Sputnik. Britanijos ambasadorius Teherane Robertas Makeiras (Robert Macaire) tariamai paliko Iraną laikydamasis taisyklių, praneša Irano televizijos ir radijo korporacija "IRIB".

  Anksčiau "Tasnim" pranešė, kad Britanijos ambasadorius paliko Teheraną.

  "Sakoma, kad Didžiosios Britanijos ambasadorius Teherane Robertas Makeiras paliko Iraną iš anksto pranešęs ir laikydamasis taisyklių", — sakoma televizijos ir radijo korporacijos pranešime.

  Anksčiau pranešta, kad Irano vyriausybė svarsto galimybę išsiųsti ambasadorių pagal tarptautinius įstatymus po jo dalyvavimo protestuose Teherane.

  Irano agentūra "Tasnim" anksčiau pranešė, kad Makeiras kurį laiką buvo sulaikytas, tačiau vėliau paleistas. Irano žiniasklaida pranešė, kad ambasadorius tariamai dalyvavo šeštadienio protestuose Teherane ir "užsiėmė radikalių veiksmų organizavimu, kurstymu ir nurodymu".

  Kalbama apie šimtų studentų veiksmus prie Irano sostinėje esančio Amiro Kabiro universiteto. Šeštadienį jie susirinko pagerbti Ukrainos lėktuvo katastrofoje žuvusiųjų atminimo.

  Sausio 8 dieną Ukrainos tarptautinių oro linijų bendrovės lėktuvas "Boeing 737" sudužo praėjus vos kelioms minutėms po pakilimo iš Teherano oro uosto. Žuvo 176 žmonės: Afganistano, Vokietijos, Irano, Kanados, Ukrainos, Didžiosios Britanijos ir Švedijos piliečiai.

  Šeštadienį, sausio 11 dieną, Iranas pripažino kaltę dėl numušto lėktuvo. Šalies ginkluotosios pajėgos teigė, kad tai įvyko atsitiktinai dėl "žmogiškos klaidos", nes orlaivis skrido netoli svarbaus karinio objekto. Kaip teigiama pranešime, tai atsitiko "padidinto karinio pasirengimo sąlygomis", susijusiomis su galimu JAV atsaku į raketų išpuolius prieš JAV bazes Irake.

  Irano prezidentas Hasanas Ruhanis (Hassan Rouhani) pareiškė užuojautą ir pažadėjo, kad už incidentą atsakingi asmenys bus nubausti. Savo ruožtu Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis teigė, kad tikisi, jog Teheranas visiškai pripažins kaltę, oficialiai atsiprašys, nubaus kaltus ir išmokės kompensaciją.

  Temos:
  Ukrainos lėktuvo katastrofa Irane (17)

  Dar šia tema

  Trampas pareiškė, kad jam nerūpi, ar Iranas derėsis
  Žiniasklaida: Trampas nusprendė smogti Soleimaniui prieš septynis mėnesius
  Tegai:
  Didžioji Britanija, Iranas

  Svarbiausios temos