07:55 2020 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1088
 • RUB68.6934
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Vašingtonas bando daryti spaudimą ne tik savo konkurentams, bet ir sąjungininkams, kurie pradeda nuo jo tolti, mano politologas Michailas Smolinas

  VILNIUS, sausio 15 — Sputnik. Vašingtono politika sąjungininkų atžvilgiu verčia šias šalis artėti prie Rusijos ar Kinijos, sakė politologas, istorijos mokslų kandidatas Michailas Smolinas interviu Sputnik radijui.

  "Man atrodo, kad JAV, vykdydama agresyvią politiką tiek savo sąjungininkų, tiek konkurentų atžvilgiu, verčia šias šalis užmegzti ryšius arba su Kinija, arba su Rusija, arba su kai kuriais kitais alternatyviais politinio pasaulio centrais. Tai sudaro ne šių pasaulio šalių izoliaciją, o priešingai — JAV izoliaciją, nes kai toks Vašingtono spaudimas vykdomas keliais vektoriais, natūralu, jog JAV nelieka tikrų sąjungininkų", — sakė politologas.

  Smolino manymu, Merkel atvykimas į Rusiją rodo, kad Vokietija nesutinka su Vašingtono spaudimu ir tai, kad kartu su Rusija jie ieško papildomų galimybių užbaigti "Nord Stream-2" statybą ir parengti kokią nors bendrą politinę darbotvarkę.

  Anksčiau Vokietijos laikraščio "Der Tagesspiegel" žurnalistas teigė, kad Vokietijos kanclerės Angelos Merkel kelionė į Maskvą, kur ji vedė derybas su prezidentu Vladimiru Putinu, rodo, kad pasaulis negali išsiversti be Rusijos.

  Žurnalistas pabrėžė, kad susitikimo metu abi šalys patvirtino savo įsipareigojimą sudaryti branduolinį susitarimą su Iranu ir užbaigti dujotiekio "Nord Stream-2" statybas.

  Dar šia tema

  Kaip bandymas nutraukti "Nord Stream-2" tiesimą tapo nauja Trampo klaida?
  Lenkijos premjeras pripažino, kad sankcijos nesustabdys "Nord Stream-2"
  Merkel Maskvoje: Europos politinės galios centras pasislenka į Rytus
  Tegai:
  Vokietija, JAV

  Svarbiausios temos