11:17 2021 Sausio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Ekspertas neatmetė galimybės, kad "tam tikru mastu galima sakyti, kad prezidentas Putinas orientuojasi į šį modelį"

  VILNIUS, sausio 15 — Sputnik. Rusijos vyriausybės, kuriai vadovauja Dmitrijus Medvedevas, atsistatydinimas nepakeis Maskvos tono užsienio politikoje, kur prezidento Vladimiro Putino dėka pavyko pasiekti didelę pažangą pirmiausia Artimuosiuose Rytuose ir Kinijoje, pareiškė RIA Novosti vokiečių politologas, Berlyno laisvojo universiteto profesorius Nilsas Diderichas.

  Vladimiras Putinas ir Dmitrijus Medvedevas, nuotrauka iš įvykio vietos
  © Sputnik / Дмитрий Астахов

  "Rusijos tonas užsienio politikoje išliks nepakitęs, pagrindinės tendencijos bus tęsiamos. Putinas įrodė, kad sugeba sugrąžinti Rusijai svarbų balsą didžiausių pasaulio valstybių koryje. Tai įrodo politika Sirijoje, Turkijoje ir Kinijoje, kur rusai vėl įgyja svorio, nors po 1999 metais atrodė, kad Rusija šiek tiek pasitraukė į šešėlį. Putinas galingai iškelia Rusijos interesus", — sakė Diderichas.

  Anot jo, Putino pasiūlymas suteikti Rusijos parlamentui didesnius įgaliojimus "atitinka Vokietijos parlamentarizmo dvasią". Jis priminė, kad Vokietija yra parlamentinė respublika, federalinis prezidentas nepaskiria vyriausybės vadovo — kancleris išrenka Bundestagą. Diderichas neatmetė galimybės, kad "tam tikru mastu galima sakyti, kad prezidentas Putinas orientuojasi į šį modelį".

  Rusijos ministras pirmininkas Dmitrijus Medvedevas Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui pareiškė, kad vyriausybė atsistatydina pilna sudėtimi. Valstybės vadovas paprašė vyriausybės vykdyti savo pareigas iki naujojo kabineto sudarymo ir pasiūlė Medvedevui Saugumo tarybos pirmininko pavaduotojo postą.

  Trečiadienį Putinas perskaitė metinį pranešimą Federalinei asamblėjai. Kalbos metu Rusijos vadovas pasiūlė keletą naujovių. Visų pirma, jis teigė, kad Valstybės Dūmai gali būti suteikta teisė tvirtinti Rusijos Federacijos ministro pirmininko, ministro pirmininko pavaduotojų ir federalinių ministrų kandidatūras. Prezidentas privalės tvirtinti iškeltas kandidatūras, tačiau jis turės teisę juos atleisti už pažeidimus ir dėl pasitikėjimo praradimo.

  Tuo pat metu, kaip pabrėžė Putinas, Rusija turėtų išlikti tvirta prezidentine respublika ir valstybės vadovas turėtų išlaikyti teisę atleisti aukšto rango pareigūnus dėl to, kad jie nevykdė savo pareigų arba neteko pasitikėjimo.

  Dar šia tema

  Konstitucijos pataisos, vyriausybė ir vieta pasaulyje: Putino pranešimo temos
  Tegai:
  vyriausybė, atsistatydinimas, Rusija, Vokietija

  Svarbiausios temos