07:58 2020 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1088
 • RUB68.6934
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Vašingtonas pirmasis dislokavo priešraketinės gynybos sistemas Rumunijoje ir Lenkijoje, priminė karo ekspertas Viktoras Litovkinas

  VILNIUS, sausio 16 — Sputnik. NATO naudoja Rusijos "Iskander-M" sistemų dislokavimą kaip pasiteisinimą dislokuoti oro gynybos sistemas, sakė karo ekspertas Viktoras Litovkinas interviu Sputnik radijui.

  "Dėl to jie randa pretekstą arba priežastį, kad Rusija dislokavo savo "Iskander-M" taktinius kompleksus Europos teritorijoje. Kaip įprasta, jie sukeičia priežastį ir padarinį vietomis. Faktas yra tas, kad Rusija dislokavo savo "Iskander-M" kompleksus kaip atsaką į amerikiečių dislokuotas priešraketinės gynybos sistemas Rumunijoje ir Lenkijoje. <...> Pažadėjome, kad kai tik jie dislokuos šiuos kompleksus Europoje, mes į tai atsakysime dislokuodami "Iskander-M", — sakė ekspertas.

  NATO šiais metais ketina sureaguoti į Rusijos "Iskander-M" sistemų dislokavimą su raketa "9M729", sukėlusia ginčus.

  Aljanso generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas teigė, kad jie dirbs su oro gynybos ir priešraketinės gynybos sistemomis, įprastais ginklais, padidins kovinę parengtį ir pratęs perspėjimo laiką.

  Dar šia tema

  Trampas pareiškė, kad JAV gina Europą nuo Rusijos
  Žiniasklaida: 90-aisiais Britanija norėjo paversti Rusiją asocijuota NATO nare
  Jų atsakas į "Iskander". Kokią grėsmę pasauliui kelia naujos JAV raketos
  Tegai:
  JAV, Iskander, Rusija

  Svarbiausios temos