06:52 2020 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1088
 • RUB68.6934
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Pats JAV prezidentas ir jį palaikantys asmenys teigė, kad vadovavosi kovos su korupcija interesais, nespaudė ir nešantažavo Ukrainos valdžios atstovų

  VILNIUS, sausio 16 — Sputnik. Levas Parnasas, kaltinamas dėl kampanijų finansavimo įstatymų pažeidimo JAV, teigė, kad Donaldas Trampas žinojo apie jo veiklą Ukrainoje Baideno atžvilgiu ir kad prezidentas siekė asmeninių politinių interesų, o ne kovojo su korupcija, sakė jis interviu televizijos kanalui "MSNBC".

  JAV prezidentas Donaldas Trampas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Эва Мари Ускатеги

  "Prezidentas Trampas tiksliai žinojo, kas vyksta, žinojo apie visus mano veiksmus ir nebūčiau nieko padaręs be (Donaldo Trampo advokato) Džiulianio ar prezidento sutikimo. Neturėjau jokio pagrindo ar ketinimo kalbėti su šiais valdininkais, kaip ir jie su manimi. Kodėl artimiausi prezidento Zelenskio bendraminčiai — ministras Ivankovas, visi šie žmonės ar prezidentas Porošenka — susitiktų su manimi?.. Ir tai yra paslaptis, kurią jie stengiasi išsaugoti. Aš buvau lauke, dirbdamas jų darbą", — sakė jis.

  Interviu buvo pateiktas trečiadienio vakarą vietos laiku. Anksčiau tą dieną Atstovų rūmai perdavė Senatui Trampo apkaltos bylą, kurios esmė yra demokratų kaltinimas, kad prezidentas piktnaudžiavo savo įgaliojimais, reikalaudamas Kijevo ištirti Baideno veiklą.

  Pats prezidentas ir jį palaikantys asmenys sako, kad vadovavosi kovos su korupcija interesais, nespaudė ir nešantažavo Ukrainos valdžios atstovų.

  "Niekada nebuvo kalbama apie korupciją, ji visada buvo susijusi su "Burisma", įskaitant Hanterį Baideną ir Džo Baideną", — sakė  Parnasas.

  Anot jo, "didžiausias melas" aplink tai, kas vyksta, yra tas, "kad prezidentas nežinojo, kas vyksta".

  "Daug pasakyta to, kas neatitinka tiesos. Manau, kad turėčiau pasakyti jums, kas iš tikrųjų nutiko, ir manau, kad pasaulis turėtų tai žinoti", — sakė jis.

  JAV piliečiai Levas Parnasas ir Igoris Frumanas (išeiviai iš TSRS, gimę Ukrainoje ir Baltarusijoje) yra kaltinami JAV neteisėta finansine parama Amerikos politikams.

  Remiantis daugybe žiniasklaidos pranešimų, pinigų gavėja gali būti ir Donaldo Trampo būstinė. Be to, tvirtinama, kad Parnasas ir Frumanas padėjo Rudžiui Džiulianiui atlikti savo pačių tyrimą dėl buvusio viceprezidento Džo Baideno ir jo šeimos narių veiklos Ukrainoje.

  Trampas anksčiau pareiškė nepažįstantis kaltinamojo. Verslininko buvo paprašyta pakomentuoti šiuos prezidento žodžius.

  "Jis melavo", — teigė Parnasas.

  Atstovų rūmai gruodžio mėnesį apkaltino Trampą dėl dviejų priežasčių — piktnaudžiavimo valdžia ir Kongreso darbo trukdymu. Trečiadienį byla buvo perduota Senatui. Numatoma, kad apkaltos procesas prasidės kitą antradienį.

  Dar šia tema

  Anot Valstybės Dūmos, JAV ir Didžioji Britanija nėra pasirengusios dialogui dėl saugumo
  Ekspertas iš JAV papasakojo apie Kinijos branduolinio arsenalo augimo perspektyvas
  Tegai:
  apkalta, Ukraina, Donaldas Trampas, JAV

  Svarbiausios temos