07:11 2020 Gruodžio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.2151
 • RUB90.8441
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Oficiali JAV Valstybės departamento atstovė pabrėžė, kad viskas, kas vyksta, "priklauso nuo Rusijos vadovų", ir išreiškė viltį, kad bus atsižvelgta į JAV reikalavimus, susijusius su "užsienio politikos pokyčiais"

  VILNIUS, sausio 16 — Sputnik. Oficiali JAV Valstybės departamento atstovė Morgan Ortagus, komentuodama "RTVI" televizijos kanale Rusijos vyriausybės atsistatydinimą, paminėjo abiejų šalių santykių gerinimo temą.

  "Mes žinome ir sekame, kas vyksta. Galiu pasakyti, kad esame Rusijos piliečių pusėje. Prezidentas Donaldas Trampas ne kartą yra pareiškęs, kad nori geresnių santykių tarp vyriausybių", — sakė Ortagus.

  Tuo pat metu Ortagus pabrėžė, kad viskas, kas vyksta, "priklauso nuo Rusijos vadovų", ir išreiškė viltį, kad bus atsižvelgta į JAV reikalavimus, susijusius su "užsienio politikos pokyčiais".

  Vladimiras Putinas ir Dmitrijus Medvedevas, nuotrauka iš įvykio vietos
  © Sputnik / Дмитрий Астахов

  Sausio 15 dieną, po to, kai Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas perskaitė pranešimą Federalinei asamblėjai, Dmitrijus Medvedevas paskelbė, kad visa vyriausybė atsistatydina.

  Savo ruožtu Rusijos vadovas paskelbė ketinantis siūlyti Medvedevui Saugumo tarybos pirmininko pavaduotojo pareigas. Prezidentas paragino jį vykdant šias pareigas išspręsti gynybos ir saugumo problemas.

  Vėliau valstybės vadovas surengė susitikimą su visais vyriausybės nariais ir paprašė jų pilnai atlikti savo pareigas iki naujo ministrų kabineto sudarymo.

  Po to paaiškėjo naujasis kandidatas į ministro pirmininko postą. Putinas pasiūlė Federalinės mokesčių tarnybos vadovo Michailo Mišustino kanditatūrą. Valstybės Dūma svarstys jo kandidatūrą sausio 16 dieną, ketvirtadienį.

  Dar šia tema

  Putinas pasiūlė ministro pirmininko pareigas Federalinės mokesčių tarnybos vadovui
  Vokietijos ekspertas pakomentavo Rusijos vyriausybės atsistatydinimą
  Sausį Baltarusija planuoja atnaujinti derybas dėl dujų su Rusija
  Tegai:
  Michailas Mišustinas, politika, JAV, Rusija

  Svarbiausios temos