07:31 2020 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1088
 • RUB68.6934
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Anot už Ukrainos Europos ir euroatlantinės integracijos klausimus atsakingo premjero pavaduotojo, Ukraina turėtų tapti NATO išplėstinių galimybių programos nare praktiniais, o ne politiniais sumetimais

  VILNIUS, sausio 16 — Sputnik. Už Ukrainos Europos ir euroatlantinės integracijos klausimus atsakingas premjero pavaduotojas Dmitrijus Kuleba paprašė NATO pradėti oficialią procedūrą svarstant Kijevo prašymą įstoti į NATO išplėstinių galimybių programą, praneša RIA Novosti su nuoroda į kabineto spaudos tarnybą.

  Anot premjero pavaduotojo, Ukraina turėtų tapti NATO išplėstinių galimybių programos nare praktiniais, o ne politiniais sumetimais.

  "Ukrainos dalyvavimo NATO išplėstinių galimybių programoje poreikis jau seniai pribrendo. Tai ne politinis, o išskirtinai praktinis klausimas. Mūsų kariškiams reikalingas glaudus bendradarbiavimas ir keitimasis informacija su aljansu. Ši problema yra ypač aktuali atsižvelgiant į grėsmes Juodosios jūros regione", — cituojami Kulebos žodžiai.

  Ministro pirmininko pavaduotojas taip pat teigė, kad minėta programa nėra įtraukta į Ukrainos integracijos į aljansą planą ir narystės NATO kursą, nes Kijevas, remiamas Ukrainos ir NATO komisijos, turi tam skirtą metinę programą.

  Ukrainos parlamentas 2019 metų vasario mėnesį, buvusio šalies prezidento Petro Porošenkos siūlymu, priėmė Konstitucijos pataisas, įtvirtinančias šalies kursą ES ir NATO link.

  Ukrainos Aukščiausioji Rada, pradėjusi siekti narystės NATO, 2014 metų gruodžio mėnesį priėmė dviejų įstatymų pataisas. 

  2016 metų birželio mėnesį buvo priimti papildomi pakeitimai, kurie nustato įstojimą į NATO kaip šalies užsienio politikos tikslą.

  Dar šia tema

  Ekspertas: NATO nenorės didinti aktyvumo Artimuosiuose Rytuose
  NATO neturi priemonių pasipriešinti Rusijos "Iskander", teigia ekspertas
  Tegai:
  NATO, Ukraina

  Svarbiausios temos