21:59 2021 Kovo 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.2028
 • RUB88.6885
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Vykdomasis agentūros direktorius Kirilas Višinskis pabrėžė, kad jį jaudina ir piktina žurnalistams daromas precedento neturintis spaudimas

  VILNIUS, sausio 16 — Sputnik. MIA "Rossija segodnia" dėl padėties aplink Sputnik Estiją kreipėsi į Tarptautinę žurnalistų federaciją (IFJ), UNESCO ir "Reporterius be sienų" (RSF), praneša RIA Novosti.

  "Šis kreipimasis buvo išsiųstas dėl nepaprastų aplinkybių, kurias sukėlė absoliučiai nepriimtina situacija, tame tarpe ir žurnalistų, dirbančių Estijoje, teisių ribojimas ir pažeidimas", — rašoma trijuose laiškuose, kuriuos pasirašė MIA "Rossija segodnia" vykdomasis direktorius Kirilas Višinskis.

  Jis pažymėjo, kad MIA "Rossija segodnia" nėra taikomos tarptautinės sankcijos, o Sputnik žurnalistai niekada nepažeidė Estijos įstatymų. "Jei jie negalės dirbti Estijoje, bus pažeistos pilietinės teisės visame pasaulyje gauti informaciją", — sakoma dokumente.

  Višinskis pabrėžė, kad jį jaudina ir piktina žurnalistams daromas precedento neturintis spaudimas.

  "Šie nelegalūs veiksmai, įvykę po ilgo spaudimo ir bauginimo veiksmų prieš MIA "Rossija segodnia" darbuotojus Estijoje ir kitose Baltijos šalyse, pasiekė aukščiausią tašką. Aš buvau politinio persekiojimo auka ir daugiau nei metus praleidau Ukrainos kalėjime dėl išgalvotų kaltinimų, nors sąžiningai atlikau savo, kaip žurnalisto, profesinę pareigą. Šiuo atžvilgiu esu visiškai įsitikinęs, kad viso pasaulio žurnalistų bendruomenės ir tarptautinės organizacijos, ginančios žurnalistų teises ir interesus, gali paveikti nepagrįstą žurnalistų persekiojimą ir padaryti tam galą", — sakė jis.

  MIA "Rossija segodnia" ragina peržiūrėti diskriminacinę politiką, nukreiptą prieš Sputnik Estiją, ir yra pasirengusi pasiūlyti tinkamai įvertinti šį precedento neturintį laisvės pažeidimo atvejį, taip pat prašo imtis priemonių užtikrinti agentūros žurnalistų teisę vykdyti savo profesinę pareigą, sakoma laiškuose.

  "Aš taip pat raginu jus reikalauti esminių paaiškinimų iš Estijos valdžios institucijų dėl to, kad jie nesilaiko JT ir Europos Tarybos nuostatų, kurių, jų teigimu, laikomasi", — padarė išvadą Višinskis.

  Padėtis aplink Sputnik

  Gruodį paaiškėjo, kad Sputnik Estija darbuotojai gavo Policijos ir sienos apsaugos departamento laiškus su tiesioginiais grasinimais iškelti baudžiamąjį bylą prieš juos, jei jie nenutrauks darbo santykių su MIA "Rossija segodnia".

  Dėl to žurnalistai buvo priversti tai padaryti, o Sputnik Estija tinklalapis nuo sausio 1 dienos perėjo prie darbo nepaprastuoju režimu.

  MIA "Rossija segodnia" Estijos valdžios institucijų veiksmus vadino atviru persekiojimu, neteisėtumu ir šiurkštų žodžio laisvės principų pažeidimu ir kreipėsi į visas tarptautines ir Europos organizacijas, įskaitant JT, ES, ESBO, Europos Parlamentą ir "Reporterius be sienų".

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas teigė, kad Maskva padarys viską, kad palaikytų Sputnik darbą kitose šalyse. Užsienio reikalų ministerija pasmerkė Talino veiksmus ir pažadėjo imtis atsakomųjų priemonių.

  ESBO atstovas žiniasklaidos laisvės klausimais Harlemas Deziras pažymėjo, kad Estijos valdžios institucijų noras išplėsti asmenines sankcijas Kiseliovui, taikant jas Sputnik komandai Estijoje, kelia problemų žiniasklaidos laisvės srityje.

  Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
  © Sputnik
  Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse

  Dar šia tema

  Estijos stiliaus žodžio laisvė: valdžia grasina Sputnik darbuotojams
  Sputnik Estija darbuotojai padėkojo už palaikymą
  Tegai:
  žodžio laisvė, Sputnik, Estija, Kirilas Višinskis

  Svarbiausios temos