10:59 2020 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1088
 • RUB68.6934
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Pavojinga užkrečiamoji paukščių liga pasireiškė jau keturiose ES valstybėse: Lenkijoje, Rumunijoje, Slovakijoje ir Vengrijoje

  VILNIUS, sausio 16 — Sputnik. Rumunijoje, vištų dedeklių ūkyje, netoli šalies sienos su Vengrija ir Ukraina, patvirtintas didelio patogeniškumo paukščių gripo židinys. Be to, naujas ligos protrūkis nustatytas ir Vengrijoje, praneša Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba.

  Rumunijoje (Maramurešo apskrityje, Seini rajone) paukščių gripo atmainos protrūkis užfiksuotas vištų dedeklių ūkyje, staiga nugaišus 11 190 paukščių. Iš viso šiame ūkyje buvo laikomos 18 699 vištos. Šiais metais tai pirmas paukščių gripo protrūkis šioje valstybėje.

  Vengrijoje, Debreceno apskrityje esančiame ūkyje, buvo auginamos 115 548 jaunos antys. Paukštidėse pastebėtas padidėjęs gaištamumas — per trumpą laiką nugaišo daugiau kaip 10 tūkst. ančių. Nacionalinėje etaloninėje laboratorijoje ištyrus mėginius, patvirtintas to paties patogeniškumo paukščių gripo virusas.

  Dėl pavojingos ligos protrūkių abiejuose ūkiuose nedelsiant imtasi visų būtinų apsaugos priemonių. Visi laikyti paukščiai nugaišinti ir sunaikinti, nustatytos apsaugos ir priežiūros zonos. 

  VMVT dar kartą primena, kad pavojinga užkrečiamoji paukščių liga nuo 2019 metų gruodžio pabaigos iki šios dienos pasireiškė jau keturiose ES valstybėse: Lenkijoje, Rumunijoje, Slovakijoje ir Vengrijoje.

  Kaimyninėje Lenkijoje užfiksuota daugiausia ligos židinių — 11 protrūkių ūkiuose ir 1 atvejis laukinėje faunoje. Slovakijoje židinys užfiksuotas smulkiame ūkyje, kur paukščiai buvo laikomi savo reikmėms. Pirmasis Vengrijoje nustatytas protrūkis pasireiškė komerciniame paukščių ūkyje.

  Lietuvoje paukščių gripo atvejų kol kas nenustatyta, tačiau svarbu, kad naminių paukščių laikytojai įvertintų galimą ligos grėsmę ir griežtai laikytųsi visų biologinio saugumo reikalavimų.

  Dar šia tema

  Paukščių gripas jau pasireiškė ir Slovakijoje
  Tegai:
  ES, paukščių gripas

  Svarbiausios temos