09:00 2020 Vasario 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Politologo manymu, diskusija šia tema yra "pavojinga" dėl to, kad ji "perplėšia Europą tokioje jautrioje sferoje kaip bendra istorija"

  VILNIUS, sausio 17 — Sputnik. Vokietijos politologas Aleksandras Raras tikisi, kad Lenkijos ir Baltijos šalių išpūstas diskusijas sustabdys racionalios jėgos. Taip jis pakomentavo interviu laikraščiui "Vzgliad.ru" Europos deputatų pareiškimus apie Rusijos neva vykdomą "istorijos iškraipymą".

  Ekspertas mano, kad kai kurios šalys Europos Parlamente siekia nubausti Rusiją už praeitį.

  "Europos Parlamentas paskelbė rezoliuciją "Dėl Europos atminimo svarbos Europos ateičiai", kurioje Antrojo pasaulinio karo protrūkiu apkaltinta nacistinė Vokietija ir TSRS. Tokia yra Lenkijos, Rumunijos, Baltijos šalių pozicija. Jos nori istorinio teisingumo sau, nes 45 metus buvo veikiami Tarybų Sąjungos, ir dabar bando nubausti Rusiją už XX amžių", — paaiškino Raras.

  Jo manymu, diskusija šia tema yra "pavojinga" dėl to, kad ji "perplėšia Europą tokioje jautrioje sferoje kaip bendra istorija".

  "Ji [diskusija — Sputnik] neturėtų daryti įtakos artėjančioms 75-osioms pergalės metinėms. Aš tikiuosi, kad pasaulio lyderiai atvyks į Maskvą gegužės 9 dieną ir parodys, kokią poziciją jie iš tikrųjų užima", — apibendrino politologas.

  Anksčiau Europos liaudies partijos EP narys Manfredas Vėberis apkaltino Rusijos vadovybę bandymu perrašyti istoriją, o Europos liaudies partijos narė ir buvusi Latvijos užsienio reikalų ministrė Sandra Kalniete Staliną pavadino "Hitlerio sąjungininku". Tuo tarpu Europos Komisijos pirmininko pavaduotoja Vera Jurova pareiškė, kad neleistina tapatinti TSRS su nacistine Vokietija.

  Dar šia tema

  Vokietijoje nustatytos dviejų Antrojo pasaulinio karo laikų budelių tapatybės
  Rusija išslaptino dokumentus, susijusius su Antrojo pasaulinio karo pradžia
  Zacharova atsakė į Lenkijos pareiškimus apie Antrojo pasaulinio karo priežastis
  Tegai:
  istorija, Rusija, Europos Parlamentas

  Svarbiausios temos