17:08 2020 Vasario 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.0790
 • RUB68.8060
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Spalio pradžioje JAV Užsienio reikalų komiteto pirmininkas užsiminė, kad Baltieji rūmai "svarsto" galimybę pasitraukti iš sutarties, ir pasisakė prieš tokį sprendimą

  VILNIUS, sausio 17 — Sputnik. JAV pasitraukimas iš Atviro dangaus sutarties padarys didelę žalą Europos saugumo struktūrai ir privers Rusiją imtis atitinkamų veiksmų, praneša RIA Novosti su nuoroda į Rusijos užsienio reikalų ministerijos pranešimą.

  Spalio pradžioje JAV Atstovų rūmų Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Eliotas Engelis (Elliot Engel) užsiminė, kad Baltieji rūmai "svarsto" galimybę pasitraukti iš sutarties, ir pasisakė prieš tokį sprendimą.

  Netrukus "The Wall Street Journal" su nuoroda į šaltinius pranešė, kad JAV prezidentas Donaldas Trampas jau neva pasirašė dokumentą, išreiškiantį JAV administracijos ketinimą pasitraukti iš sutarties. Kita vertus, anot leidinio, sprendimas nėra galutinis, vyksta konsultacijos.

  "JAV pasitraukimas iš sutarties rimtai paveiks visą Europos saugumo struktūrą ir privers mus imtis atitinkamų veiksmų", — sakė Rusijos užsienio reikalų ministerija, atsakydama į žurnalistų klausimus per spaudos konferenciją apie Rusijos diplomatijos rezultatus 2019 metais.

  1992 metais pasirašyta Atviro dangaus sutartis tapo viena iš pasitikėjimo stiprinimo priemonių Europoje po šaltojo karo. Ji veikia nuo 2002 metų ir leidžia sutartyje dalyvaujančioms šalims atlikti žvalgybinius skrydžius ir atvirai rinkti informaciją apie viena kitos ginkluotąsias pajėgas.

  Dar šia tema

  Puškovas papasakojo apie "lenkų idėją" suskaidyti Rusiją į tris dalis
  JAV politologas Vladimirą Putiną palygino su Džordžu Vašingtonu
  Tegai:
  sutartis, JAV, Rusija

  Svarbiausios temos