04:10 2020 Gruodžio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1980
 • RUB91.1439
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Lenkijoje ir Baltijos šalyse tvyro pernelyg stipri neracionali Rusijos baimė, mano Regioninių problemų instituto generalinis direktorius Dmitrijus Žuravliovas

  VILNIUS, sausio 17 — Sputnik. Lenkija ir Baltijos šalys nenori būti dėkingos Rusijos Federacijai, todėl paskelbė ją "agresore", sakė Regioninių problemų instituto generalinis direktorius, politologijos mokslų kandidatas Dmitrijus Žuravliovas interviu Sputnik Lietuva.

  "Dabartinio Lietuvos ir Lenkijos elgesio neįmanoma pateisinti, nes mes jas išlaisvinome, o jos mūsų atžvilgiu elgiasi ne itin korektiškai. "Neprarasti veido" tokiu elgesiu įmanoma tik vienu atveju — jei mus [Rusiją] paskelbs antruoju Hitleriu. Kito varianto nėra. Arba jos turi būti mums dėkingos, bet jos to nenori, arba paskelbti mus agresoriais. Štai šios šalys ir išsigando, kad mus nustos laikyti agresoriais. Jei jos atkreips dėmesį į tai, ką amerikiečiai pasakė 1945 metais, sužinos, kad amerikiečiai nemano, jog šis paktas [Molotovo-Ribentropo — Sputnik] yra kvailystė arba klaida. Bet jos to nematys ir atsirinks tai, kas joms įdomu", — sakė ekspertas.

  Pasak Žuravliovo, būtent Lenkija pasirašė pirmąjį nepuolimo paktą su Vokietija, tačiau niekam nepatinka tai prisiminti.

  "Ir Lenkijoje, ir Lietuvoje yra labai didelė neracionali baimė prieš Rusiją. Niekas jų neužkariavo ir dabar nesiruošia. Tačiau pabandykite pasikalbėti su Lenkijos politologu, jis papasakos, kad Rusija tik ir svajoja ją užkariauti. Tai yra jaunų šalių ekscesas. Lenkijoje jis buvo 1920 ir 1930 metais, todėl Lenkija, o ne mes, pasirašė pirmąjį paktą su Hitleriu, bet dėl to prisipažinti nenori", — teigė ekspertas.

  Anksčiau Lenkijos ir Lietuvos užsienio reikalų ministrai sutarė glaudžiai bendradarbiauti tarp įstaigų, kad pasipriešintų Rusijos bandymams "perrašyti" Antrojo pasaulinio karo istoriją.

  Dar šia tema

  ŽvaIgybininkas: po karo TSRS padėjo atkurti Lenkiją
  Politologas įvardijo istorinę Lenkijos neapykantos Rusijai priežastį
  "Iš vieno siaubo į kitą": Rusijoje rastas vokiečių kareivio laiškas
  Tegai:
  Lenkija, Lietuva, Rusija, Adolfas Hitleris, Molotovo-Ribentropo paktas

  Svarbiausios temos