20:21 2020 Gegužės 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1136
 • RUB78.4416
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Politikė pareiškė, kad gavęs nepriklausomybę Kijevas, užuot gyvenęs vadovaudamasis savo protu ir interesais, visada krypo į "patarimus iš išorės"

  VILNIUS, sausio 19 — Sputnik. Opozicijos partijos "Batkyvščina" lyderė Julija Tymošenko televizijos kanalo "ZIK" eteryje pareiškė apie Ukrainos "likvidavimo" proceso pradžią.

  Vilnius, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  "Dabar mano darbas ir užduotis yra konkrečiais faktais ir skaičiais paaiškinti, kad prasidėjo Ukrainos likvidavimo procesas. Ir jei su šia informacija nepasieksime kiekvieno ukrainiečio ir prarasime laiką, vėliau jo nepasivysime", — pareiškė politikė.

  Anot jos, šaliai tapus nepriklausoma, ji pateko į išorės "globos" įtaką, prarado savarankiškumą pasaulyje ir virto objektu, kurį "visi naudoja kaip nori".

  Anot Tymošenko, reikia pripažinti, kad tuo metu, kai "reikėjo gyventi savo intelektu, savo mokslu, savo protu, savo interesais", šalis prarado ir "visa tai pakeitė patarimais iš išorės".

  Anot politikės, dabar Ukraina yra tokiame etape, kai valdžia arba padarys išvadas ir panaikins tokią situaciją, arba leis galutinai atimti iš šalies išteklius ir nuosavybę.

  Vilniaus panorama, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  Praėjusių metų lapkritį Ukrainos Aukščiausioji Rada per pirmąjį svarstymą priėmė įstatymo projektą, kuriuo nuo 2020 metų spalio 1 dienos panaikinamas žemės ūkio paskirties žemės pardavimo moratoriumas. Remiantis dokumentu, Ukrainos fiziniai ir juridiniai asmenys, teritorinės bendruomenės ir valstybė turės galimybę nusipirkti žemę.

  Taip pat užsieniečiai ir asmenys be šalies pilietybės galės tapti žemės ūkio paskirties žemės savininkais, jei ją gaus paveldėjimo būdu. Įstatymo projekte numatyta laikinai iki 2024 metų uždrausti pirkti žemę įmonėms, turinčioms užsienio savininką.

  Dar šia tema

  Prie Ukrainos Aukščiausios Rados pastato atnešė kiaulę karste
  Ukraina buvo parduota "visų akivaizdoje", pareikšta Radoje
  "Net Porošenka to neleido": Ukrainos Radoje papasakota apie ukrainiečių apgaudinėjimą
  Aukščiausiosios Rados narė papasakojo apie sužlugdytas ukrainiečių viltis
  Ukrainos Rados deputatas įvardijo du dalykus, kurie sunaikins Ukrainą
  Tegai:
  žemės ūkis, Julija Tymošenko, Ukraina

  Svarbiausios temos