10:15 2020 Vasario 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.0875
 • RUB71.2368
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Prieš metus Venesueloje netrukus po Maduro prisiekimo prasidėjo masiniai protestai prieš jį, tada Gvaidas neteisėtai pasiskelbė laikinuoju valstybės vadovu

  VILNIUS, sausio 19 — Sputnik. Venesuelos prezidentas Nikolas Maduras interviu JAV leidiniui "The Washington Post" pareiškė, kad iš anksto žinojo apie planuojamą valstybės perversmo bandymą 2019 metų balandį.

  Praėjusių metų balandį Venesuelos opozicijos lyderis Chuanas Gvaidas, kuris pasiskelbė prezidentu, paragino Venesuelos gyventojus ir kariuomenę išeiti į gatves, kad užbaigtų operaciją "Laisvė" — nuversti teisėtą valstybės vadovą Nikolą Madurą. Jo šalininkai susirinko Karakase, priešais karinę bazę "Karlota", prasidėjo susirėmimai tarp Gvaido šalininkų, kurie užtvėrė greitkelį šalia bazės, ir kariškių. Vėliau protestai išplito į kitus rajonus, esančius šalia Altamiros kelio sankryžos Karakase.

  Valdžia paskelbė apie valstybės perversmo bandymą.

  Anot Maduro, apie sąmokslą jis sužinojo likus 10 dienų iki nesėkmingo perversmo pradžios. Tačiau jis nepradėjo nieko daryti, kad nustatytų išdavikus ir suprastų galimo maišto mastą.

  Prezidentas teigia, kad Aukščiausiojo Teismo vadovas Maikelis Morenas ir Venesuelos gynybos ministras Vladimiras Padrinas išdavė jam visas sąmokslo detales, nepaisant to, kad opozicija manė, jog jie yra jų pusėje. Balandžio 20 dieną per pasitarimą jam buvo pranešta, kad generolas Kristoferis Figuera, kuris tuo metu buvo Venesuelos nacionalinės žvalgybos tarnybos (Sebin) vadovas, perėjo į jo priešininkų pusę ir patarė atleisti jį iš pareigų, tačiau prezidentas nusprendė "surengti spąstus" dabar jau buvusiam Sebin vadovui, "kuriam galiausiai teko bėgti į Kolumbiją, paskui — į JAV", cituoja Maduro žodžius leidinys. Laikraštis rašo, kad perversmas turėjo įvykti gegužės 1 dieną, tačiau buvo atidėtas diena anksčiau.

  "Aš neužkirtau tam kelio, kad pamatytų, kiek toli gali pasiekti šio sąmokslo čiuptuvai. Ketinau jį sužlugdyti likus 24 valandoms iki perversmo, bet jis buvo įvykdytas diena anksčiau", — pasakė Maduras.

  Venesueloje 2019 metų sausio 21 dieną prasidėjo masiniai protestai prieš Madurą, netrukus po jo prisiekimo. Gvaidas neteisėtai pasiskelbė laikinuoju valstybės vadovu. Kelios Vakarų valstybės ir JAV paskelbė, kad pripažįsta jį. Maduras pavadino Gvaidą JAV marionete. Rusija, Kinija, Turkija ir kelios kitos šalys palaikė Madurą kaip teisėtą prezidentą.

  Dar šia tema

  Pasikėsinimas nužudyti Venesuelos prezidentą pateko į vaizdo įrašą
  Venesuelos prezidentas pareiškė, kad Donaldas Trampas ketina jį nužudyti
  Tegai:
  perversmas, Venesuela, Nicolas Maduro

  Svarbiausios temos