20:52 2021 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2225
 • RUB90.3519
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasak šaltinio Baltuosiuose rūmuose, bus pakeistos B tipo vizų, kurios yra išduodamos trumpalaikio atvykimo turizmo ir verslo tikslais, išdavimo taisyklės

  VILNIUS, sausio 20 — Sputnik. Baltieji rūmai planuoja sugriežtinti vizų išdavimo taisykles užsieniečiams, atvykstantiems į JAV vaikų gimdyti, nes vaikai automatiškai gauna Amerikos pilietybę, pranešė "Axios" portalas, cituodamas prezidento administracijos atstovus.

  Teisę į pilietybę, gaunamą gimus šalyje, garantuoja 14-osios JAV Konstitucijos pataisos. Prezidentas Donaldas Trampas šią poziciją pavadino "atvirai juokinga".

  "Pataisos padės išspręsti nacionalinio saugumo problemas ir teisėsaugos riziką, susijusią su "motinystės turizmu". Pavyzdžiui, su nusikalstama veikla šioje industrijoje", — sakė šaltinis Baltuosiuose rūmuose.

  Anot jo, bus pakeistos B tipo vizų, kurios yra išduodamos trumpalaikio atvykimo turizmo ir verslo tikslais, išdavimo taisyklės.

  Valstybės departamento darbuotojai galės atsisakyti išduoti dokumentą, jei kils įtarimų, kad pareiškėjas planuoja atvykti į šalį, norėdamas parūpinti vaikui pilietybę.

  Trampo administracija pasiūlė, kad vizų specialistai būtų kvalifikuoti atpažinti tokius ketinimus.

  Remiantis Imigracijos tyrimų centro duomenimis, JAV kasmet gimsta apie 33 tūkst. užsieniečių vaikų.

  Dar šia tema

  Trampas mano, kad apkaltos posėdžiai neužims daug laiko
  Žiniasklaida: Pentagono prašoma finansuoti sienos statybą pasienyje su Meksika
  Rusijos URM pakomentavo galimą JAV pasitraukimą iš Atviro dangaus sutarties
  Tegai:
  viza, gimdymas, Donaldas Trampas, JAV

  Svarbiausios temos