01:48 2020 Birželio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1136
 • RUB78.4416
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Karališkosios naujienos (81)

  Taip pat, pasak Elžbietos II anūko, jis ir jo žmona Megan Markl neturėjo kitos išeities, kaip tik pasitraukti

  VILNIUS, sausio 20 — Sputnik. Britanijos princas Haris paskelbė esąs "labai nusiminęs" dėl pasitraukimo iš karališkosios šeimos, tačiau, anot jo, jis ir jo žmona Megan Markl neturėjo "kitos išeities", kaip tik atsisakyti vykdyti pareigas. Apie tai praneša britų leidinys "The Daily Mail".

  Anksčiau Sasekso hercogas kalbėjo organizacijos, (kurios tapo įkūrėju) labdaros vakarėlyje "Sentebale", kuris palaiko jaunus žmones susidūrusius su AIDS/ŽIV.

  Pasak princo Hario, Megan Markl laikėsi tų pačių vertybių, kaip ir jis, ir iš pradžių po vestuvių buvo pasirengusi atlikti visavertį vaidmenį karališkojoje šeimoje.

  "Kai mudu su Megan susituokėme, mes buvome įkvėpti. Mes buvome kupini vilties ir pasirengę tarnauti. Todėl man labai liūdna, kad viskas taip susiklostė", — publikacijoje cituojamas Sasekso hercogas.

  Tačiau galų gale "nebuvo jokių variantų, kaip tik pasitraukti". Pasak princo Hario, šis sprendimas jam nebuvo lengvas, tačiau jis yra be galo dėkingas savo močiutei, karalienei Elžbietai II ir likusiai šeimos daliai už palaikymą.

  "Sprendimas, kurį priėmiau dėl savęs ir savo žmonos palikti [pareigas] nebuvo lengvas. Po daugelio metų iššūkių buvo derybų mėnesiai. Aš žinau, kad ne viskas buvo padaryta teisingai, bet, kalbant apie tai, kitų variantų nebuvo", — sakė princas Haris.

  Savaitės pradžioje Didžiosios Britanijos karalienė Elžbieta II susitiko su sūnumi Čarlzu, Velso princu, ir dviem savo anūkais — Viljamu ir Hariu. Derybos vyko po to, kai tapo žinoma apie Sasekso hercogų šeimos ketinimą "subalansuoti" savo laiką tarp Britanijos ir JAV, atsisakius vyresniųjų karališkosios šeimos narių privilegijų, taip pat tapti finansiškai nepriklausomais.

  Dabar Sasekso hercogų šeima turės atsisakyti karališkųjų titulų ("Jo karališkoji aukštybė" ir "Jos karališkoji aukštybė") ir sumokėti britų mokesčių mokėtojams 2,4 milijono svarų sterlingų už Frogmoro rezidencijos sutvarkymą.

  Temos:
  Karališkosios naujienos (81)

  Dar šia tema

  Ieškant ramaus prieglobsčio: kur gali persikelti princas Haris ir Megan Markl
  Pirmasis princo Viljamo ir Keitės pasirodymas po "Megxit" — video
  Tegai:
  Princas Haris, Didžioji Britanija

  Svarbiausios temos