16:56 2020 Vasario 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.0816
 • RUB68.9685
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Politologo manymu, yra tik du pagrindiniai veiksniai, lemiantys rinkimų rezultatus: Amerikos ekonomikos būklė ir konsolidacija JAV Demokratų partijos viduje

  VILNIUS, sausio 20 — Sputnik. Rusijos ekspertai tarptautinių santykių srityje mano, kad Amerikos vadovas Donaldas Trampas greičiausiai išlaikys savo valdžią po lapkričio mėnesį vyksiančių JAV prezidento rinkimų, pareiškė Maskvos valstybinio tarptautinių santykių instituto Tarptautinių problemų taikomosios analizės katedros docentas Andrejus Bezrukovas.

  "Dabar manome, kad Trampas išsaugos savo prezidento įgaliojimus (po 2020 metais įvyksiančių rinkimų)", — cituoja Bezrukovą RIA Novosti.

  Kaip paaiškino politologas, yra tik du pagrindiniai veiksniai, lemiantys rinkimų rezultatus: Amerikos ekonomikos būklė ir konsolidacija JAV Demokratų partijos viduje.

  "Jei Amerikos ekonomika toliau vystysis normaliai, jei nebus gilios krizės, demokratams bus labai sunku perimti valdžią į savo rankas — nes dauguma yra gana patenkinti savo materialia padėtimi", — tvirtina Bezrukovas.

  Kita vertus, pažymi jis, ne mažiau svarbus ir pačių demokratų sugebėjimas pasiekti tam tikrą konsensusą savo partijoje ir iškelti tvirtą kandidatą. "Kol kas mes nematėme tokio konsensuso. Partija subyrėjo į tris dalis, po ankstesnių rinkimų ji neperėjo "skrydžių atrankos. Iš esmės, viskas, kas dabar daroma prieš Trampą, turi vienintelį tikslą — bent kaip nors konsoliduoti Demokratų partiją, kad ji tiesiog nesugriūtų", — teigė ekspertas.

  Bezrukovas padarė išvadą, kad scenarijuje, kuriame JAV ekonomika ir toliau stabiliai auga, o JAV demokratai nepasiekia tam tikro konsensuso, pastarųjų pergalė artimiausiuose prezidento rinkimuose yra mažai tikėtina.

  "Mes pažvelgėme į scenarijus, kuriais praeina "lūžio linija": pavyzdžiui, jei visgi bus ekonominė krizė, bet demokratai nesimobilizuos. Arba, pavyzdžiui, jei demokratų partija konsoliduosis, bet krizės nebus. Tokiu atveju mūsų spėjimas — 60 proc./ 40 proc. respublikonų naudai", — padarė išvadą Bezrukovas.

  Kiti JAV prezidento rinkimai vyks 2020 metų lapkričio mėnesį, o Trampas jau paskelbė apie norą būti išrinktu antrajai kadencijai.

  Dar šia tema

  Trampas mano, kad apkaltos posėdžiai neužims daug laiko
  Žiniasklaida: Trampas ketina sugriežtinti vizų išdavimo į JAV taisykles
  Zelenskis: "Nenoriu, kad JAV įtrauktų mus į savo vidaus politiką"
  Tegai:
  prezidento rinkimai, Donaldas Trampas, JAV

  Svarbiausios temos