06:26 2020 Vasario 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.0835
 • RUB68.7554
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Anot jo, Vašingtono ir Maskvos bendradarbiavimas strateginiais ir kovos su terorizmu klausimais padarė pasaulį saugesnį

  VILNIUS, sausio 20 — Sputnik. Naujasis JAV ambasadorius Rusijoje Džonas Sulivanas (John Sullivan) teigė, kad būdamas Amerikos diplomatinės atstovybės Maskvoje vadovas, tikisi bendradarbiavimo su Rusijos vyriausybe svarbiais klausimais, įskaitant Korėjos pusiasalio ir Afganistano denuklearizaciją, praneša RIA Novosti.

  Diplomatas pažymėjo, kad jam yra didžiulė garbė būti naujuoju JAV ambasadoriumi Rusijoje.

  Anot jo, Vašingtono ir Maskvos bendradarbiavimas strateginiais ir kovos su terorizmu klausimais padarė pasaulį saugesnį.

  "Yra ir kitų sąveikos sričių, kuriose JAV ir Rusija turėtų toliau bendradarbiauti: Arktis, kosmoso tyrinėjimai, taikaus Afganistano problemos sprendimo ieškojimas ir Korėjos pusiasalio denuklearizacija", — sakė jis.

  Jis tikisi, kad bendradarbiaujant su Rusijos vyriausybe bus sprendžiami piliečiams svarbūs klausimai.

  Sulivanas prisijungė prie Valstybės departamento 2017 metų gegužės mėnesį ir nuo to laiko buvo "antrasis asmuo" Amerikos diplomatijos srityje.

  2018 metų balandžio mėnesį atleidus valstybės sekretorių Reksą Tilersoną (Rex Tillerson), jis laikinai ėjo valstybės sekretoriaus pareigas 25 dienas. JAV ambasadoriaus Rusijoje pavaduotojas Bartas Gormanas (Bart Gorman) anksčiau sakė, kad tokio aukšto laipsnio Valstybės departamento atstovo paskyrimas ambasadoriaus Rusijoje postui suteikia didelę reikšmę santykiams su Maskva Vašingtone.

  Dar šia tema

  Trampas su Erdoganu aptarė situaciją Artimuosiuose Rytuose
  Žiniasklaida: Trampas ketina sugriežtinti vizų išdavimo į JAV taisykles
  Tegai:
  santykiai, Rusija, JAV

  Svarbiausios temos