19:40 2021 Sausio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Estijos vadovė pereis Belingshauzeno maršrutu ir dalyvaus renginiuose, skirtuose 200-osioms žemyno atradimo metinėms

  VILNIUS, sausio 21 — Sputnik. Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid atvyko į Antarktidą dalyvauti renginiuose, skirtose žemyno atradimo 200-osioms metinėms. Apie tai pranešė Estijos vadovės spaudos tarnyba.

  Estijos delegacija pasiekė žemyną su "Admiral Bellingshausen" ekspedicijos dalyviais.

  Президент Эстонии Керсти Кальюлайд прибыла в Антарктику 21 января 2020 года
  Президент Эстонии Керсти Кальюлайд прибыла в Антарктику 21 января 2020 года

  Kaljulaid savo kelionę pradėjo nuo Karaliaus Jurgio salos, kur ji ketina aplankyti įvairias mokslines stotis. Jos maršrutas taip pat apima apsilankymus Apgaulės saloje ir Port Lockroy uoste. Anot jos, orai Antarktidoje šiuo metu yra "beveik estiški".

  Prezidentė pažymėjo, kad Estija visada buvo jūrinė šalis, o Belingshauzeno ekspedicija yra geras ilgalaikių jūrinių tradicijų įrodymas.

  Be to, Kaljulaid susirūpinusi dėl klimato būsenos poliarinėse zonose.

  "Poliarinės zonos yra ypač jautrios klimato pokyčiams dėl ledo ir sniego, ir tai daro jas globalinio atšilimo fronto linija. <...> Tai, kas vyksta poliarinėse zonose, gali peržengti tą momentą, kai nėra kelio atgal, ir staigūs pokyčiai gali smarkiai pakeisti mūsų planetos klimatą ir gyvenimą. Klimato pokyčiai yra bendra visų pasaulio šalių problema, todėl reikia rasti sprendimą kartu", — teigė Estijos vadovė.

  Antarktidą 1820 m. sausį atrado Rusijos ekspedicijos, vadovaujamos Fadėjaus Belingshauzeno ir Michailo Lazarevo, metu. Šią vasarą Estijoje planuojama atidaryti paminklą Belingshauzenui, gimusiam Saremos saloje.

  Dar šia tema

  Kaljulaid atsisakė priimti Rusijos ambasados padovanotą Krymo vyną
  Estijos prezidentė papasakojo apie neišsipildžiusias viltis dėl Rusijos
  Tegai:
  Antarktida, Estija, Kersti Kaljulaid, klimato kaita

  Svarbiausios temos