02:23 2020 Vasario 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.0790
 • RUB68.8060
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasak Ukrainos delegacijos vadovės, po grįžimo į ETPA Kijevas ir toliau teigs, kad Maskva "užgrobė" Krymą 2014 metais

  VILNIUS, sausio 21 — Sputnik. Kijevas neplanuoja bendradarbiauti su Maskva ETPA, pareiškė Ukrainos delegacijos vadovė Jelizaveta Jasko.

  "Su Rusija būtina kalbėti tik tarptautinių teisių ribose. Jei debatuose [Maskva — Sputnik] skleidžia neteisingus ir netikrus pasakojimus, žinoma, mes turime atsakyti <...>. Bet tai nereiškia, kad mes turime su jais draugauti", — sakė ji interviu "Novoje vremia".

  Pasak Jasko, po grįžimo į ETPA Kijevas ir toliau sakys, kad Maskva "užėmė" Krymą 2014 metais. Taip pat Ukrainos atstovai ketina aktyviai bendradarbiauti su kolegomis iš Prancūzijos ir Vokietijos.

  2014 metų balandžio mėnesį iš Rusijos delegacijos ETPA buvo atimta balsavimo teisė dėl įvykių Ukrainoje ir Krymo susijungimo su Rusija. 2015 metais ETPA du kartus svarstė Rusijos delegacijos įgaliojimų atkūrimo klausimą, tačiau sankcijos buvo tik sugriežtintos.

  Reaguodama į tai, delegacija pareiškė atsisakanti dirbti tokiomis sąlygomis, o 2016–2018 metais nepateikė prašymo patvirtinti jos įgaliojimus. 2017 metų birželio mėnesio pabaigoje Rusija paskelbė, kad sustabdo dalį savo įmokų mokėjimo.

  Birželio pabaigoje ETPA priėmė rezoliuciją, leidžiančią Rusijos delegacijai dalyvauti birželio mėnesio sesijoje. Vėliau buvo priimtas dar vienas dokumentas, visiškai atkuriantis Maskvos teises.

  Kai kurie Vakarų politikai buvo nepatenkinti šiuo sprendimu. Tarp jų buvo Lietuvos, Latvijos, Estijos, Ukrainos ir Gruzijos parlamentarai.

  Dar šia tema

  Senatorius: Baltijos šalys ir Ukraina ETPA turi vieną tikslą — sukelti skandalą
  Valstybės Dūma paaiškino, kodėl Baltijos šalys švaisto laiką "kovoje" su Rusija ETPA
  Rusijos Dūmos pirmininkas: Baltijos šalys tempia ETPA į praeitį
  Tegai:
  Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja (ETPA), Ukraina, Rusija

  Svarbiausios temos