11:22 2020 Lapkričio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1900
 • RUB90.1153
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Ukrainos valdžia po valstybės perversmo 2014 metais paskelbė šalies integracijos į ES ir NATO kursą, tačiau, ekspertų manymu, artimiausiais metais kalbėti apie tai nerealu

  VILNIUS, sausio 21 — Sputnik. Daugiau kaip 60 % Ukrainos gyventojų mano, kad pagrindinė šalies integracijos kryptis yra įstojimas į ES, pasak 50 % ukrainiečių, geriausia saugumo garantija taps narystė NATO, rodo Ilko Kučerivo demokratijos iniciatyvų fondo atlikta apklausa.

  Gruodžio mėnesį sociologų grupė "Reitingas" atliko panašią apklausą, tada Ukrainos įstojimo į ES idėją palaikė 60 % šalies gyventojų, 52 % palaikė įstojimą į NATO.

  "Beveik du trečdaliai gyventojų (64 %) mano, kad pagrindinė Ukrainos integracijos kryptis turėtų būti įstojimas į ES, už prisijungimą prie Eurazijos ekonominės sąjungos pasisako 13 %, o 23 % neturi konkrečios nuomonės", — sakoma antradienį fondo tinklalapyje paskelbtos apklausos tekste.

  Fondo duomenimis, piliečių, kurie teikia pirmenybę narystei ES, skaičius padidėjo nuo 46 % (2013 metų gruodį) iki 57 % (2014 metų gruodį), palaipsniui padidėjant iki 64 % 2019 metų gruodį. Smarkiai sumažėjo įstojimo į Rusijos, Baltarusijos ir Kazachstano muitinės sąjungą šalininkų — nuo 36 % (2013 metais) iki 16 % (2014 metais), toliau mažėjant iki 13 % 2019 metų gruodį.

  "Daugiau nei pusė gyventojų (51 %) mano, kad geriausias pasirinkimas užtikrinti Ukrainos saugumą būtų jos įstojimas į NATO — tai yra didžiausias procentas per visą apklausų rengimo laikotarpį. 26 % palaiko Ukrainos statusą ne bloke, o 6 % mano, kad reikalingas karinis aljansas su Rusija ir NVS šalimis", — sakoma pranešime.

  Likusiems respondentams buvo sunku atsakyti į klausimą.

  Ukrainos kareivis, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Денис Асланов

  Apklausą vykdė Ilko Kučerivo demokratijos iniciatyvų fondas kartu su Razumkovo centro sociologine tarnyba gruodžio 13–18 dienomis visuose Ukrainos regionuose, išskyrus Donbaso teritorijas, kurių nekontroliuoja Kijevas. Buvo apklausti 2017 vyresni nei 18 metų respondentai. Statistinė paklaida neviršija 2,3 %.

  Ukrainos valdžia po valstybės perversmo 2014 metais paskelbė šalies integracijos į ES ir NATO kursą. Tačiau Europos kaimynystės politikos ir ES plėtros komisaras Johanesas Hanas anksčiau pareiškė, kad kalbėti apie Ukrainos narystę Europos Sąjungoje artimiausiais metais yra nerealu, Kijevas turėtų sutelkti dėmesį į asociacijos su ES susitarimo įgyvendinimą. Buvęs NATO generalinis sekretorius Andersas Fogas Rasmusenas taip pat pareiškė, kad norėdama įstoti į aljansą Ukraina turės pasiekti daugybę kriterijų, kuriuos įgyvendinti užtruks daug laiko. Ekspertai mano, kad Kijevas negalės pretenduoti į narystę NATO per ateinančius 20 metų.

  Tegai:
  apklausa, NATO, ES, Ukraina

  Svarbiausios temos